Prosím vás, milá redakce, zařaďte můj článek, protože já už nevím, jak jí to říct. Třeba někoho něco napadne, protože já jsem v koncích.

Samozřejmě, že je to moje nejlepší kamarádka, na kterou nedám dopustit a s kterou jsem prožila za svůj život tolik věcí (dobrých i těch špatných) jako s nikým druhým na světě a na kterou skoro žárlí manžel (skoro), ale co je moc, to je příliš.

Abych vás trochu uvedla do situace, jsme teď s kamarádkou obě doma s dětmi. Moje jsou starší, ale protože manžel dost vydělává, zůstávám s nimi stále doma a on se o nás stará finančně.

Kamarádka byla vždycky trochu víc do světa, pořád někde cestovala a něco studovala, takže když přišla s tím, že bude mít dítě, docela mě šokovala. To, že se s tím jejím nevzali, mě už zase tolik nepřekvapilo. Je to takový dobrodruh, docela se k sobě hodí, pořád někde lítají. On vstává celý rok neskutečně brzo a jezdí na vykopávky. Ano, je to archeolog. O to víc nás překvapilo, když měli do roka po holčičce ještě kluka.

Tomu jsou teď tři roky a nevím, jak moc - jemu i jeho sestře - sedí ten kočovný život, který vedou jeho rodiče. Na cestách jsou s nimi pořád. Přes léto je to asi dobře, ale ono to nepřestalo! Podzim nepodzim, s dětmi jezdí za manželem pořád.

Dokážete si představit, jak to vypadá! Kluk i ta jejich děvenka mají nudli u nosu jak kšandu a pořád popotahují. To jsem se rozepsala... Ale teď už ten můj problém:

Mám ji moc ráda a tak prostě nevím, jak jí mám vysvětlit, že nemá s těmi chuděrami dětmi chodit k nám na návštěvu!? Nota bene když náš Matěj to hned chytil od nich a teď to pěkně odstůně. Měla by být přece zodpovědnější!

Neříkám, že je špatná matka. Vypere, uvaří, ale ten její přístup mi nesedí. Navíc mi ohrožuje moje vlastní děti a to už je na mě moc. Ale jak jí to mám říct? Včetně toho, že by měly být děti v teple? Bojím se, že to bude brát jako zradu.

Díky za radu všem čtenářkám, vím, že je to choulostivé téma. Tak nějak mě nenapadá vhodný způsob.

Reklama