Daniela s Milanem (34) se poznali před třemi lety. Začali spolu chodit, pak bydlet a nakonec ji požádal o ruku. Řekla ano. Aby ne, svého přítele milovala a vyhovoval všem jejím předpokladům pro dobrého manžela. Byl spolehlivý, ohleduplný, pracovitý a skvěle si rozuměli. Navíc si dokázala dobře představit, že jednou bude i skvělým otcem. Obyčejný příběh, který prožije kdekdo? To by jistě byl, kdyby Daniela krátce po svatbě neodhalila tajemství, které před ní celou tu dobu pečlivě skrýval. Dokonce kvůli němu teď uvažuje o rozvodu.
5bc477534c106obrazek.jpg
„Můj muž odjel na tři týdny na služební cestu a já ve schránce objevila dopis s oznámením o neuhrazeném pojistném. Nechtěla jsem ho tím zatěžovat a řekla si, že to zaplatím ze svého účtu. Jenže co když to Milan už platil, a v pojišťovně udělali chybu? Nedalo mi to. Zašla jsem do pracovny a v manželově šanonu vyhledala výpisy z jeho účtu. Vím, že mu poštou chodí každý měsíc – je ze staré školy. V daný měsíc úhrada pojistného skutečně neproběhla. Ani dva následující měsíce. Co mě tam ale zarazilo, byla jiná částka. Každý měsíc mu z účtu odcházelo 13 tisíc na neznámý účet s popisem Zdena,“ vypráví Daniela, které to přišlo víc než podezřelé. Proto v pátrání pokračovala. Jsou přeci manželé, tak nedělá nic špatného, říkala si.

Jak se tak v účtech dál přehrabovala, zjistila, že ta samá částka odcházela z manželova účtu pravidelně ještě předtím, než se poznali. Má se na to svého muže zeptat? Doteď to před ní tajil, proč by měl pak přispěchat s pravdou? Ženská intuice zapracovala a ona se najednou přistihla, jak prohlíží všechny jeho papíry. Pak se to stalo. Našla dokument o výměru výživného pro jeho dvě děti! „Byl to šok. Pořád jsem tomu nemohla uvěřit. To přece nemůže být pravda, že má Milan dvě děti! Ale podle dokumentů bohužel byla,“ svěřuje se Daniela s tím, že zavrhla nápad jít svému muži okamžitě zavolat a chtít po něm vysvětlení. Počká si, až se vrátí. Do té doby se alespoň dá psychicky do pořádku.

Smutek vystřídal vztek a zklamání. Když se Milan vrátil, už neplakala. Jen se ho napřímo zeptala, co je pravdy na tom, že je už dávno otcem. Nepřiznala, jak to ví. „Zarazil se, ale pak mu asi došlo, že by si dalším lhaním jen přitížil. A tak šel s pravdou ven. Prozradil mi, že má šestiletého syna a čtyřletou dceru, ale nemusím se ničeho obávat, protože se s nimi vůbec nestýká a nezajímají ho. Odešel od nich, protože ho jejich matka strašně zklamala. Povedla ho s jeho nejlepším kamarádem a navíc ho obrala o dům. Prý s ní už nikdy nechce mít nic společného. A dál už o tom se mnou nechce diskutovat. Byla jsem zase v šoku,“ vypráví Daniela, která najednou ke svému muži pocítila odpor. Chce s takovým člověkem žít?

„Netrápí mě jen to, že mi celou tu dobu lhal o tak zásadní věci. To člověka napadá, co před ním ten druhý asi tak ještě tají, nebo v budoucnu bude tajit. Nedokážu pochopit ani další věci. Třeba to, jak snadno se dokázal vzdát svých vlastních dětí. Copak ony za něco můžou? Mám v hlavě hrozný pocitový guláš. Vůbec nevím, jak postupovat dál. Najedou mám pocit, jako bych žila vedle někoho úplně cizího,“ stýská si Daniela.

Čtěte také: