Naše čtenářka Jiřina, která se bude brzy vdávat, se na nás obrátila s prosbou o radu. Pro ni a jejího přítele je to už druhá svatba. Má na ni pozvat i děti, nebo mít obřad jen se svědky? Problém je v tom, že partnerovy děti Jiřinu „nemusí“ a sňatku dvakrát nepřejí. Mají to risknout a pozvat je všechny, nebo nepozvat nikoho?

Zkuste se zamyslet nad tímto zapeklitým případem a poradit. Jiřina nám napsala:

kidVdávám se podruhé a chceme spíš civilní, neformální svatbu. Jenomže jakmile jsme to dali ve známost, zadělali jsme si na problémy. Máme už dospělé děti, a ne všechny jsou z našeho sňatku nadšené.

Abych byla přesnější, jen jedna strana. Moje děti mají mého současného partnera rády, sňatku přejí a bylo by pro ně radostí se ho zúčastnit. I já bych je tam ráda měla. Jenomže jak to udělat? Když pozvu svoje děti, je slušné a logické pozvat i děti přítelovy. Jenomže, kulantně řečeno, ony mne zrovna nemusí a náš sňatek jim není moc po chuti. 

Kromě toho se děti navzájem neznají, takže to je další negativum, které by mohlo celou atmosféru svatby pěkně pokazit.

Kdyby to byla svatba velká, tak neřeknu, hosté se mezi sebou zabaví, ale v tak komorním obsazení mi to přijde dost riskantní. 

Zřejmě bude nejlepší nalít si čistého vína, rozmluvit účast na svatbě i mým dětem, oslavit to s nimi jindy a obřad udělat jen za účasti svědků.

Co si o tom myslíte? Máte podobnou zkušenost? Jak byste to řešily vy?

Reklama