V necelých třiceti pěti letech musí řešit mladá žena z Prahy zoufalou situaci ve vztahu, který, jak ona říká, jí zničila víra. Bezproblémový muž a otec dvou malých dcer se obrácením se na víru nestal lepším, jak by se dalo očekávat. „Je z něho tyranský demagog. Ztratil rozum a teď ho s ním asi ztratím já a děti,“ píše zničená Agáta…

 

 

víra

Ve svém e-mailu a následně v telefonním sluchátku je znát zoufalá žena, která ztrácí pod rukama doposud bezproblémový vztah i sílu. Pomoci jí nikdo nedokáže. To by musel její manžel sám, a to se nezdá pravděpodobné.

Svou lásku k manželce a dětem vyměnil za lásku k nesmyslu, který mu podsunul známý.

„Přála bych vám ho poznat. Byla to tak báječný člověk. Rozumný, milý, pracovitý, pozorný. Úžasný táta a milionový manžel. Ten vztah byla jako pohádka. Nehádali jsme se, jen smáli a měli se rádi. Celých sedm let.

Celé se to stalo před několika měsíci v srpnu loňského roku,“vypráví Agáta.

„Jeli jsme tehdy na Živohošť s dětmi a ještě s mojí mámou. S Mirkem se měli rádi, nebyl problém. Půjčili jsme si tentokrát karavan, abychom udělali změnu proti stanu, se kterým jsme jezdili celé roky.

Bylo to super.

Na místě jsme se seznámili s rodinou, která měla stejně staré děti, jako my máme holčičky, takže také 10 a 12 let. Společně jsme se večer scházeli u karavanu a povídali, hrálo se na kytaru.

Byli milí.

Jen mi nesedělo, že občas říkali svým dětem podivné věci. Jako třeba pořád mluvili o odplatě za všechno a velkých trestech. Nechtěla jsem se do toho montovat, protože nakonec to nebyla ani moje věc.

Jednou večer mě bolela hlava, bylo hodně horko a já si šla brzy lehnout. Manžel zůstal tehdy s panem Zdeňkem dlouho do noci sedět venku. Nepřikládala jsem tomu pražádný význam.

Předali si telefonní číslo a po návratu z dovolené se setkávali.

Manžel se tehdy začal měnit. Byl nevrlý, často hovořil zvláštně. Najednou nesměly děti nechávat jídlo a podobně. V noci postával u okna…

Pak jsem našla první brožury. Odpusťte, že vám neřeknu tituly, ale mám strach. Ne, já se doopravdy bojím o sebe i děti.

Zkrátím to.

Dnes děti pomalu nic nesmí a manžel se změnil nepoznání. Je to zlý člověk, který má na všechno jen jedinou odpověď. Náš milostný život je v troskách, protože nemíním podstupovat věci, do kterých mě nutí. Nemohu se rozvést, protože to by byl hřích, a to on nikdy nedopustí. Já a děti se prý musíme změnit. Ale my nechceme.

Vadí mi, že děti musí za trest klečet. Je to ponižující. Bránila jsem tomu a dokonce jednou hodně křičela. Pak jsem klečela i já.

Nevím, kam se mám obrátit, co mám dělat, jak ho změnit, pokud to jde.

Obrátila jsem se na pana Zdeňka a vysvětlovala mu situaci, zeptala jsem se ho, co má tohle za smysl, a jestli by si nějaký Bůh tohle všechno přál. Pravil, že jsem pekelná mrcha, a ať na sobě pracuju a položil sluchátko. Mám strach.

Přemýšlím, že bych utekla. Za hranice. Dřív, než nás ten jeho Bůh utýrá docela...


Nechtělo se mi ani věřit všemu, co mi Agáta vyprávěla. Nabídla jsem několik možností včetně azylu.

Odmítla s tím, že by ji našel.

Navrhla jsem policii a omezování osobní svobody, přece je na to takový paragraf.

Odmítla s tím, že se bojí.

Nedivím se. 24hodinovou ochranu jí zřejmě skutečně nikdo nedá a jsou v tom děti.


Související články: Pán je věčný halůůůjá!