jehněčí svíčková

Pojďme zase po dlouhé době zkusit netradiční jehněčí. Kdo k němu má, z jakéhokoliv důvodu, negativní vztah, může použít svíčkovou hovězí. Ale radím vyzkoušet, pokud máte tento druh masa kde koupit. Budete překvapení, jak chutné je jehněčí. Po správném naložení a úpravě z něj určitě neucítíte žádný nezvyklý pach, jak si většina lidí myslí.

Suroviny

jehněčí svíčková
česnek
olivový olej
prášková hořčice, případně klasická, plnotučná
sůl a čerstvě mletý černý pepř

směs listových salátů (rukola, polníček...)
bílý vinný ocet
sůl a čerstvě mletý černý pepř
olivový olej
špetka cukru

křepelčí vejce

Postup

Krásnou jehněčí svíčkovou zbavíme zbytečných blanek okolo. Omyjeme, osušíme a naložíme, vcelku, do připravené směsi z česneku, oleje, soli, pepře a práškové hořčice. My jsme na tento recept doma poprvé použili práškovou hořčici, kterou jsme dostali na vánoce. Tu jsme jen promíchali s olejem a zbylými přísadami a na světě byla dokonalá marináda.

V marinádě maso krásně ze všech stran namočíme a uložíme do chladu, na jeden až dva dny. Maso krásně natáhne vůni a zkřehne. Maso z lednice vyndáme asi hodinu před tepelným zpracováním. Nakrájíme na plátky, široké asi 2 cm.
Rozpálíme si kvalitní pánev s nepřilnavým povrchem, maso očistíme od zbytků marinády, aby se nám nepřipalovalo, a opékáme na pánvi, z každé strany asi 4 minutky, podle tloušťky a velikosti kousků.

Hotové maso necháme na pánvi odpočinout ještě asi deset minut. Mezitím si připravíme salát.

Zelené listy omyjeme a důkladně osušíme. Na to používáme u nás doma odstředivku, je perfektní. Smícháme vinný ocet se solí a mícháme tak dlouho, dokud se nerozpustí. Vinného octa používám, na salát pro čtyři lidi, asi 1 polévkovou lžíci, soli 1 lžičku. Přidáme pepř, špetku cukru a opět šleháme. Nalijeme trochu olivového oleje (asi 2 lžíce) a opět šleháme, až se nám směs spojí. Můžeme přidat i oblíbené bylinky.

Touto směsí zalijeme salát a důkladně promícháme. Kdo chce, může přidat i nastrouhaný parmezán.

Salát zdobíme natvrdo uvařenými křepelčími vejci a podáváme spolu s dokonale připraveným masem.

Komu to nestačí, může si ještě nasucho opéct kousky bagety.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama