velikonoční jehněčí

Jehněčí maso máme u nás doma moc rádi. Určitě už jsem se s vámi podělila o několik receptů. Ten poslední mi však chutnal ze všech nejvíce. Maso jsme naložili do lahodné směsi a jeho chuť byla dokonalá.

Suroviny

600 g jehněčího masa (já jsem měla jehněčí plec, hodí se výborně)
olivový olej
několik sušených rajčat
4 stroužky českého česneku
hrst šalvějových lístků

sůl a pepř

2 kulaté cukety
2 červené papriky
1 cibule
balzamikový ocet

Postup

Následující recept vznikl mým oblíbeným způsobem. Vytáhla jsem „něco“ z mrazáku a zjistila, že to je jehněčí plec. Otevřela jsem lednici a vyndala suroviny, které se mi zdály tak nějak vhodné a dobré. Prošmejdila jsem spíž. A vzniklo něco dokonalého.

Velkou roli v tomto receptu hrají sušená rajčata. Ta jsem dostala na narozeniny od kamarádky Lenky. Jsou sušená na slunci a nasolená. Chuťově naprosto božská!!!

sušená rajčata, česnek, šalvěj

Omyté a osušené jehněčí maso si nakrájíme na malé medailonky, nudličky nebo kostičky, jak je libo. Nasekáme najemno česnek, sušená rajčata a šalvěj. Promícháme s olivovým olejem a maso dáme marinovat. Nejlépe do druhého dne. Mě tlačil čas, maso se marinovalo asi dvě hodiny, a stejně bylo výborné. Při delším odležení však bude ještě lepší.

Odleželé maso vyjmeme z marinády a pokusíme se obrat od kousků česneku, rajčat a šalvěje. Osolíme a lehce opepříme, osmahneme zprudka na suché teflonové pánvi. Maso je od oleje, není potřeba olej lít i na pánev. Až je maso osmhanuté, přidáme směs, ve které se marinovalo. Promícháme, asi minutku osmahneme a podlijeme trochou vody. Přiklopíme poklicí a dusíme doměkka, podle kvality masa, nám to trvalo asi 40 minut. Podle potřeby můžeme přidat vodu.

jehněčí v marinádě

Na jiné pánvi si na trošce olivového oleje osmahneme nahrubo nakrájenou cibuli. Přidáme na proužky nakrájenou papriku, asi po pěti minutách restování i nudličky cukety. Promícháme, pokapeme balzamikovým octem, můžeme lehce posolit a na dalších asi pět minut přikryjeme poklicí a ztlumíme var.

Maso podáváme s dušenou zeleninou a křupavou bagetkou.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama