jehněčí na curry

Z mrazáku tahám další balíček jehněčího masa. Tentokrát připravené jehněčí medailonky. Maličké plátky masa, tlusté asi 1,5 cm. V hlavě mám jasný plán na velice chutný oběd.

A další kouzelnou ingredienci mezi kořením. Kamarádka mi z Thajska dovezla „curry paste“ - směs pálivého, velice pálivého, koření ve formě pasty. Mám dvě, červené a zelenou. Zvolila jsem červenou s tajemným názvem „kang kua - chu chee curry paste“. A protože jsem šikovná angličtinářka, přeložila jsem, co vlastně do jídla dávám: chili - 30 %, česnek 17 %, citronová tráva 15 %, šalotka 13 %, sůl 12 %, galangal (kořen podobný zázvoru) 8 %, krevetová pasta 5 %.

Předpokládám, že většina z vás thajsou curry pastu doma nemá. Použijte tedy klasické kari koření, trochu česneku, trochu chilli, sůl a pepř. Stejný problém může být s jehněčím masem. Zaručuji, že toto voňavé jídlo bude dobré s jakýmkoliv druhem masa...

Suroviny

600 g jehněčích medailonků
1 velká cibule
plechovka kokosového mléka
1 - 2 lžičky curry pasty
sůl
trocha oleje

Postup

Na pánvičce rozehřejeme trochu oleje. Jehněčí medailonky z obou stran osolíme a vložíme do rozpáleného oleje. Opékáme z obou stran, asi po třech minutách. Do pánve přidáme curry pastu a důkladně rozmícháme i s masem. Přidáme najemno nakrájenou cibulku a dále opékáme.

Kdo nemá curry pastu, nakoření syrové maso před vložením na pánev. Pokud ho v koření necháte ještě aspoň jeden den marinovat, bude to výborné.

Až je cibule lehce nazlátlá, zalijeme pánev plechovkou kokosového mléka. Promícháme a podusíme, při mírné teplotě, doměkka.

Podáváme s rýží.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama