Všechny tyto pojmy začínají na písmenko J a mají ve světě módy své výsadní postavení. Pokud i vy jste módou posedlá, rozhodně si dnešní módní abecedu nenechte ujít, protože se jistě dozvíte něco nového.

Opět se vracíme k naší módní abecedě a dnes se budeme věnovat jedenáctému písmenku abecedy, kterým je J. Vybrali jsme pět pojmů, které by vám rozhodně neměly utéct, a měla byste znát jejich význam.

Šaty dělají člověka a ženu povzdech: Zase nemám co na sebe...
Hans Kratzer

Jeggins – Občas také můžete vidět počeštěnou verzi tohoto slovíčka, které vypadá takto – džegíny. A co vlastně jeggins jsou? Jedná se o klasické legíny, které mají na oko vypadat jako slimky neboli upnuté džíny. Imitují klasickou džínovinu, tak jak ji známe, a mohou na nich být i kapsy, poklopec a jiné prvky, kterými se džínsy vyznačují. Materiál je velmi podobný, většinou úplně stejný jako u starých dobrých a tolik pohodlných legín. Zlaté pravidlo, jak je nosit: Vzhledem k tomu, že jeggins jsou vlastně legíny, tak buďte opatrná na to, s čím je budete kombinovat. Rozhodně nedoporučujeme krátké svršky, jelikož k legínám nevypadají dobře! Často se stává, že ženy, které si vezmou tuto nešťastnou kombinaci, čelí výsměchu, protože si vytáhnou legíny příliš vysoko a ony se jim nevzhledně zaříznou do intimních partií - to je pak pohled k popukání. :) Pokud nevíte, co si k nim vzít, doporučujeme trendy oversized košile, svetry či jakákoliv delší trička.

sd
Calzedonia, cena k doptání v obchodech

Jelenice – Nebo také moleskin či anglická kůže. Jedná se o bavlněnou tkaninu, která se na rubu pročesává, a dostává tak měkký, semišový povrch. Dříve se tento materiál využíval především pro sportovní oděvy, boty a vojenské uniformy. I v současné době nachází své využití, a to v ležérní, tzv. nedbalé eleganci, ale byla úspěšně nahrazena umělou kůži, po které sahá čím dál více lidí.

Jimmy Choo – Kdo by neznal světově uznávaného módního návrháře původem z Malajsie? Jeho úspěch stojí především na ručně vyráběných dámských botách, které by chtěla ve svém botníku mít každá žena. Není se čemu divit, že právě luxusní obutí je jeho doménou a patří mezi návrháře s nejdražšími botami na světě. Narodil se do rodiny výrobců obuvi a své první boty vytvořil již jako jedenáctiletý chlapec. Největší průlom v jeho kariéře byl nejspíše roku 1990, kdy si miláček Anglie, Princezna Diana, oblíbila boty z dílny tohoto muže, a stala se tak i patronkou jeho tvorby. Svůj první obchod otevřel v New Yorku roku 1998 a rázem šla jeho popularita strmě vzhůru. Jeho nádherné botičky se objevily i v několika filmech a seriálech, zmínit můžeme např. Sex ve městě nebo Ďábel nosí Pradu. Nejsou to jen luxusní doplňky, které od tohoto návrháře můžete znát, jméno Jimmy Choo se objevuje i na parfémech, které jsou stejně božské jako jeho boty.

s

s

sd
Zdroj foto: www.jimmychoo.com

Jacket – Stále častěji se (nejen) v módě setkáváme s tím, že česká slovíčka nahrazují ta anglická, a jejich významy jsou pro nás mnohdy nejasné. Od toho jsme tady ale my s naší módní abecedou. :) Když někde uvidíte název jacket, vězte, že se jedná o obyčejnou bundu nebo sako. Spojení leather jacket označuje koženou variantu.

d
Luxusní kabátek s nápadným kožešinovým límcem a zešikmeném zapínáním, www.tamsinlondon.cz, 2805 Kč

Jumper Opět anglické slovíčko, které se nyní hojně využívá v módním světě. Jedná se o svetr či mikinu. Stejně jako jacket má i několik variant, zmínit můžeme např. side – slit jumper. Co si pod tím představit? Velmi moderní svetr s rozparky, který je momentálně IN. Hodí se téměř ke všemu a vypadá více než skvěle.

sd
Bershka, 249 Kč

Čtěte také:

Reklama