Celá loňská dovolená byla zajímavá a nevšední. S kamarádkou jsme dvě samotné baby vyrazily autem do Chorvatska. Všichni známí na nás koukali a moc nevěřili, že dojedeme. Cesta ubíhala docela rychle, zácpa byla akorát ve Vídni a u Záhřebu. V obou případech jsme už koukaly po nějakém křovíčku, protože když stojíte 3 hodiny v koloně a dodržujete pitný režim, je vám jasné, že bude problém :) Obojí jsme naštěstí zvládly, i když jsme už měly připravený nouzový plán - čurání do plechovky :) Cestu jsme si užívaly, kamarádka navigovala, já řídila.

První nádherný zážitek byl, když jsme v Chorvatsku vyjely z tunelu a viděly to nádherný modrý moře. Obě jsme ho viděly poprvé, takže jsme vykulily oči navrch hlavy :) a bylo to samé: Jéééé, koukej, hele, támhle....Dojely jsme do kempu a začaly si užívat. Bydlely jsme ve stanu a bylo moc hezký, jak všichni lidi kolem byli přátelští. Kolem nás šli Poláci a pozvali nás na večerní popíjení vína a grilování, vedle se poflakovali dva pěkní Italové a přišli se skamarádit. Konverzace probíhala zábavně - oni trochu anglicky, my taky, zbytek ruce nohy :)

Asi nejzajímavější byl výlet na Plitvická jezera (kdo tam nebyl, vřele doporučuju, je to nádhera). Jely jsme po dálnici a vidíme ceduli, že za 3 km je odbočka. Jedeme, jedeme, odbočovací pruh, cedule žádná, tak frčíme dál. Koukám na tachometr a ujely jsme už 6 km. Sranda byla, že ten výjezd to byl, ale nebyl značený. Nám docházel benzín a další odbočovák byl až za 30 km!!! Nejdřív jsme z toho byly vysmátý, ale pak nám došlo, co když tu zůstaneme bez benzínu. Benzinku tam moc není a provoz také moc hustý není.Doškytaly jsme k benzince, otočily to a v 5 večer dojely k jezerům. I tak to stálo za to a byla to ta nejhezčí dovolená, co jsem kdy zažila.

Lucik007


Děkujeme, Luciku007, za hezke fotky a povídání.

redakce@zena-in.cz