Milá redakce,

když se nudím, tak se vždy zajdu podívat na mou oblíbenou stránku zena-in.cz a přečtu si nějaké zajímavé články. No a dnes: téma au-pair. Tak jsem si řekla, že vám musím napsat, protože zrovna 8. března odjíždím pracovat jako au-pair do Londýna. 

Strašně moc se těším, jsem plná očekávání, ale také obav. Jen tak sama odjet do města, které vůbec neznám, k lidem, které vůbec neznám. Samozřejmě si s rodinkou voláme a píšeme e-maily, takže přece jen o nich něco vím, ale i tak to jsou neznámí lidé a já se k nim chystám odjet na celý rok, možná i déle. Budu se starat o tři holčičky Catherine 10, Lili 7 a Pip 7. Mají úplně stejné zájmy jako já (tanec, malování a plavání), tak to se spolu určitě nudit nebudeme.

O péči o děti vůbec žádnou starost nemám, protože mám s dětmi dlouhé zkušenosti. Už od 13 let občas hlídávám (teď už častěji) své mladší sourozence a myslím, že nic "horšího" než doma mě nejspíš čekat nemůže.

Mám čtyři mladší sourozence, naštěstí jednomu je 19, a tak péče o něj je úplně zbytečná, ale ti zbylí tři (15, 10, 10) vydají snad za deset. Patnáctiletý bratr v pubertě (těžké pubertě) a dvojčata kluk a holka, kteří do sebe musí neustále rýpat, hádat se... apod. Myslím, že už tohle je jedna velká zkušenost.

Mimo mé sourozence jsem se také starala o své malé bratrance a sestřenky a minulý rok byla vypomáhat na půl roku ve školce. Tam jsem získala mnoho zkušeností, protože každé dítě bylo úplně jiné. Patrička skoro ani nepromluvila, Adélka byla pořád ukecaná, Markétka chtěla být pořád se mnou, Honzík jen otravoval holky a tahal je za copky, Matýsek zase byl strašně miloučký a chtěl se holkám líbit. No a malý Kubík, ten měl snad tísice otázek. Takhle bych mohla popsat všech 22 dětí. Byli úžasní. Strašně ráda se o děti starám, hraju si s nimi a myslím, že i ony si na mě okamžitě zvyknou.

Do Anglie ovšem nejedu jen proto, že se chci starat o děti, ale hlavně kvůli tomu, abych si zlepšila angličtinu. Ráda bych mluvila plynule a udělala si nějakou dobrou zkoušku. Angličtina je v dnešní době hodně důležitá.

Navíc poznám novou kulturu, města, najdu si další přátelé a naučím se mnoho pro život. Práci jako au-pair vidím jako tu nejlepší příležitost k zdokonalení jakéhokoliv jazyka. Co tady u nás, když máte zrovna po škole? Práci si seženete těžko, když nemáte žádnou praxi.

Beru to tak, že dokud jsem mladá, tak bych měla co nejvíce poznávat svět, získavat nové znalosti a zkušenosti, protože tohle všechno se mi jednou bude hodit. A nerada bych si něco vyčítala, až budu starší a budu mít děti. Nechci si říkat, že jsem něco promeškala. Samozřejmě že i když máte děti, tak si můžete plnit svá přání a sny, ale přece jen to jde mnohem složitěji, než když jste mladá a nemáte co ztratit. Proto jsem sebrala všechnu odvahu a řekla jsem si: "Pojedu".

Po dvou měsících jsem si našla rodinu, se kterou si navzájem vyhovujeme, a už příští týden si jdu koupit lístek do Londýna. 8. března nastoupím do autobusu a vpřed novým zážitkům, zkušenostem a zcela jinému způsobu života.

Uvidíme, jak se mi bude v Londýně líbit, a hlavně, jaká bude moje "rodinka". Ale zatím z nich mám jen ty nejlepší pocity a myslím, že si určitě padneme do oka. Tak mi držte pěsti, ať se mi poštěstí.

V pondělí si určitě vynahradím spoustu času na magazín Žena-in, abych si mohla v klidu přečíst všechny články na tohle téma.
                                                                                                                                                                                                      Krásný den, markikk


Milá markikk,
přejeme Vám v Londýně hodně štěstí. Pozdravujte Big Ben a vzpomeňte si občas i na Ženu-in :-)!

Kdybyste byla o deset let mladší, odjela byste do cizí země za prací?

Plánujete si do budoucna pořídit paní na hlídání či na úklid?

Komu se nebojíte svěřit své děti?

Stydíte se, když někoho žádáte o hlídání?

                                                      
redakce@zena-in.cz

Reklama