Je pochopitelně rozdíl mezi tím, když cestuje mladý pár, který ještě nemá ratolesti, nebo rodina s jedním a více dětmi. Ti první oba vydělávají, nemusí brát ohled na to, že s sebou mají malého človíčka, který potřebuje nějaké zázemí... Mohou si v každém případě vybírat z daleko širší nabídky zájezdů a nemusí se omezovat na pobytové zájezdy.

Ne každý ale na podobné zájezdy je, a tak uvítá pobytovku více než rázování někde po horách. Navíc dnes není výjimkou, že cestovní kanceláře nabízejí jedno dětské místo zcela zdarma, a to až do patnácti let věku! Díky tomu se už dá něco ušetřit. Ale i tak, pokud nechcete jet autobusem, není dovolená levná záležitost.

Nejdražší jsou ale proti všem očekávání dovolené pro pouhou jednu osobu. Příplatky za jednolůžkový pokoj jsou nehorázné – se singlery se na dovolenou prostě nepočítá, tedy ne s těmi, kteří nejsou ohavně zazobaní. :)

Pak je tu ještě možnost skupinové dovolené, ale ta se na ceně většinou moc neprojeví, pokud nás nejede víc než patnáct, a to už zase tak často není... Legrace je to pak ale mnohočetná.

To byly zatím jen úvahy o cenách zájezdů... Pak jsou tu ty ostatní věci. Proviant, výzbroj a výstroj. Tady je to také zajímavě rozhozené. Nejvíce toho opět potřebují rodiny s dětmi, lépe jsou na tom bezdětné páry a úplně nejlépe na tom budou singleři, kteří sice zaplatí hromadu peněz za zájezd, ale pak už od nich nikdo nic nečeká, a tak mohou nějakou tu valutu ušetřit.

Všechno jsou to ale jen předpoklady a je jen a jen na vás, pro koho vyzní cestování nejlevněji. Napište mi dnes prosím, kolik jste ochotni dát za dovolenou, kolik jste za ni dali a jak hodnotíte poměr ceny a služeb, které jste za svoje peníze dostali. Třeba se dozvíme, zda je cestování drahé, nebo není!

Kolikrát za rok jezdíte na dovolenou?
Jak pociťujete dovolené na rozpočtu?
Změnily se pro vás podmínky a ceny?
Pokud ano, jaký to mělo důvod?
Byly jste někde někdy jen samy a proč?
Kolik vás tak stojí dovolená celkem?
Kolik peněz utratíte ještě před odjezdem?

Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz
a nejlepší příspěvek odměníme!

Reklama