Libochovice leží v malebné poloze na břehu řeky Ohře, ohraničené z jedné strany středočeskou pahorkatinou a ze strany druhé kopci Českého středohoří. Výraznou krajinnou dominantou je nedaleký hrad Házmburk.

Oproti němu leží Libochovice se svým zámkem na úplné rovině. K obraně tohoto sídla byla zřejmě využívána řeka, která je v těsném okolí. Dá se říci, že ta je součástí rozlehlého parku.

Právě kvůli parku tento zámek často navštěvujeme.
Je ve francouzském stylu, vždy velmi dobře upraven a při troše štěstí můžeme vidět i pávy. Naparují se na zídkách anebo si vyšlapují na trávnících v očekávání něčeho k snědku. Jsou velmi krásní, jen když se dají do křiku, jde z nich trochu hrůza. Vydávají opravdu pronikavé a táhlé zvuky.

Zámecký park byl založen roku 1690 českým zahradníkem Janem Tulipánem ve stylu francouzských zahrad. Park byl postupně rozšiřován a upravován až na dnešních 25 hektarů. Nabízí mnoho krásných zákoutí se spoustou dendrologických zajímavostí.

Ohledně zámku samého je zde k vidění spousta zajímavých exponátů.
Sbírka vzácných nástěnných tapisérií a původních kachlových kamen. Dále soubory skla a cenného porcelánu a všude na stěnách četných komnat jsou vzácné a hodnotné obrazy...

Z hlediska historických slohů je zde k prohlédnutí vše od pozdní renesance a vrcholného baroka až po styly 19. století.

Bohatě zdobená Salla terrena, impozantní Saturnův sál, výškově prostupující dvěma patry, vrcholné baroko reprezentující ložnice, zámecká kaple a rokokový a empírový salonek.

Vydejte se do Libochovic, zvlášť jestli se chystáte do tohoto malebného kraje.
Je tu skutečně moc hezky a na své si přijdou i děti. Stačí jim kašna s rybou a chlapečkem a hejno barevných velikých ptáků.


A tak tentokrát při prohlídce historických památek nebudete mít zážitek jen vy.

Pokud by vás zajímala historie tohoto vábivého místa, klikněte zde .

A jestli vás můj tip k výletu navnadil, podívejte se, kde toto místo přesně leží .

Reklama