Ahojky Dani a všechny žínky,
 
o některých věcech se píše lépe, o jiných hůře. Ten druhý případ se týká mého dnešního vyprávění.
 
Jako malá jsem se v turistickém oddíle seznámila s kamarádkou Péťou. Byly jsme malé, živé, neposedné a přesto, že mezi námi byly dva roky rozdíl (já byla starší), tak jsme si báječně rozumněly. Trávily jsme spolu hodně času, jezdily na vandry, tábory, psaly si dopisy z prázdnin, zkrátka moc krásné přátelství.
 
Přišla doba dospívání a s ním spojené problémy. Péťa se jednoho smutného dne pokusila o sebevraždu, ale naštěstí se maminka nečekaně vrátila domů a tak ji zachránili. Byla jsem kromě rodiny jediná, kdo věděl, co se tenkrát stalo. Přála si utajení a tak i návštěvy v Bohnicích jsem prezentovala jako výlety do přírody. Zvládly jsme to a byly dospělé.
 
Začaly vztahy s muži. Svého času jsme obě chodily s kluky, kteří byli sourozenci, a tenkrát si z nás všichni dělali legraci se slovy: ,,Z vás ještě budou švagrové". Ach, jak blízko byli, ale jiné pravdě.
 
Bylo mi dvacet a byla jsem celkem smutná. Chyběla mi opravdová láska. A tak mě Péťa vzala do party svého tehdejšího kluka, mezi fotbalisty. Tam jsem poznala svého budoucího manžela. Zakoukala jsem se do něj hned první den a po roce a čtvrt jsem si ho vzala. Ale tady byl kámen úrazu. On nemusel Péťu a Péťa jeho. Jednou mi řekla: ,,Buď on, nebo já!" City byly silnější a já šla za hlasem srdce. Ale nejen kvůli lásce, naše přátelství skončilo.
 
Petra se moc změnila a toužila po obrovské pozornosti. Nejdříve to šlo samo, ale každé jídlo se jednou přejí a už to nebylo tak žhavé. A aby si pozornost udržela, začala si vymýšlet a lhát. Jenže to došlo tak daleko, že si jednou vymyslela, že má leukémii a že umírá.
Dokážete si představit, jaké to bylo? Věděla jsem, že to není pravda, ale že jí dělá dobře, že se o ni všichni bojí. A tak jsem jednoho letního slunného dne naše kamarádství pohřbila úplně. Na plovárně, na kterou dorazila smutná, ubrečená, že je na tom zle, že jí kapačky dávají zabrat, jsem se jí zeptala: ,,Kam že ti ty kapačky dávají? Já, když jsem v nemocnici na kapačce kvůli alergii (pozor, jen vyjímečně), tak mám pak žíly jak cedník a vpichy jsou dost znatelné." Zbledla, nezmohla se na slovo a odešla. Bylo mi hrozně smutno, ale jestli něco neuznávám, tak lhaní a hlavně získávání pozornosti tak odporným způsobem, jako je falešné vzbuzování lítosti. Naštěstí mě tenkrát můj muž podržel a řekl, že už bylo na čase říct pravdu.
 
Shodou náhod si Petra časem začala s manželovým bratrem a nakonec se vzali a z nás se na nějakou dobu opravdu staly švagrové. Od svého rozvodu o ní ale vím jen to, že má holčičku a že je snad šťastná.
 
I když jsem třeba tady na ženě-in našla pár bezva holek, více věřím chlapům a opravdové kamarády mám dva, oba kluky. Ale mám i dvě výborné kamarádky, jen jsou obě dost daleko. Možná proto to funguje ;-)
 
Sluníčkový čtvrtek 
 
Jacquelline
Milá Jacquelline,
tak to někdy v životě chodí. Vám se ten osud zamotal obzvlášť "pěkně".
Reklama