navhr.jpg
Foto: archiv Gianni Di Leo

Jak jste se ocitla v Praze?
Do České republiky jsem se přestěhovala za manželem v roce 2010. Začátky pro mě byly velmi složité, protože čeština je hodně těžká. Bydleli jsme nejdřív v Ostravě a v roce 2015 jsme se přesunuli do Prahy. Rychle jsem si zvykla, život v Praze mám moc ráda a hodně mě inspiruje.
 
Jak moc se do vaší tvorby promítají venezuelské kořeny?
Ve Venezuele se ženy oblékají svůdněji, barevněji a dávají více najevo svoji ženskost. Tyto atributy ráda promítám do své módy, ale v kombinaci s elegancí a jednoduchým stylem českých žen. Jihoamerické ženy se o sebe velmi starají, tamní kultura a celý život jsou ale velmi rozdílné. Ve svých modelech používám pouze detaily inspirované Jižní Amerikou, které ženskost zvýrazňují a podtrhují, jejich základem je ale klasická elegance. Právě kombinace těchto dvou stylů je pro mě ideál, který chci, aby vyjadřovala značka Gianni Di Leo. Je to spojení elegantní jednoduchosti a čistoty linií a střihů s něčím zajímavým, co připoutá pozornost.
 
Co byste českým ženám v módě vytkla? Je něco, co vídáte na ulicích a vadí vám to?
Za dobu, co jsem v Česku, vidím na ženách obrovský posun v tom, kolik času tráví péčí o sebe a svůj šatník. Jak jsem zmínila, české ženy jsou stylové, elegantní, ale drží se klasiky. Mohly by více experimentovat a nebát se jednoduché modely doplnit nějakým výrazným detailem. Také by se neměly bát dát najevo svou ženskost, jsou proslulé svou krásou, tak proč ji víc neukázat. České ženy se také rády oblékají do sportovního oblečení a tím mě inspirovaly k vytvoření linie Sporty Chic, která v sobě spojuje sportovní charakter oblečení, ale i eleganci značky Gianni Di Leo.
 
Zmínila jste ženskost. Které prvky v oblékání jsou pro vás esencí ženskosti?
Ženskost je základní esencí každé ženy. Při tvorbě modelu můžeme zvýraznit linie. S jemnými látkami, správnými střihy a dobře vybranými doplňky a šperky dosáhneme skvělého výsledku. Samozřejmě je velmi důležité znát svoje tělo a při použití toho, co jsem řekla, mít vždy na mysli, co potřebujeme zvýraznit a co naopak upozadit tak, aby se naše ženskost rozzářila

 Co dalšího charakterizuje vaše modely?
Určitě je to precizní práce našich švadlen, výběr kvalitních materiálů a čistota střihů doplněná o zajímavý detail.

Clipboard.jpg
 Foto: archiv Gianni Di Leo (kolekce Amazonas)

Promítá se do vaší tvorby nějak téma udržitelnosti, které se v poslední době hodně skloňuje?
Vzhledem k tomu, že nešijeme rozsáhlé kolekce, ale soustředíme se spíš na individuální tvorbu a od jednoho modelu vzniká buď jeden, nebo pár kousků, máme možnost většího výběru našich dodavatelů. Při výběru dodavatelů látek tak samozřejmě bereme kromě kvality ohledy také na to, jak firma látky vyrábí.
 
Na jaké ženy svými modely primárně cílíte?
Ráda oblékám ženy, ze kterých vyzařuje inteligence a charisma. Mezi českými ženami se mi líbí například styl Daniely Peštové nebo Terezy Maxové. Obecně to jsou ženy, které jsou sofistikovaně ženské a elegantní.  
 
Vy sama své oblečení nosíte? Ne všechny návrhářky to totiž dělají.
Ano, své modely nosím ráda, obzvlášť z nové kolekce Amazonas. Jsou to věci pro každodenní nošení na pracovní setkání nebo na večeři s přáteli. Snažím se šít kousky, které žena vynosí každý den a cítí se v nich krásně a žensky. Kromě toho jsem ale letos udělala i kolekci haute couture, kterou tvoří sedm jedinečných modelů šatů inspirovaných mystickými archanděly.
 
Na stránkách máte, že ženám provádíte takzvaný barevný test? Znamená to, že pro určité ženy jsou zcela zapovězené určité barvy?
V Barceloně, kde jsem studovala módní poradenství, jsem se naučila, jak provádět barevný test pomocí řady přesně barevně oddělených šátků. Barvy předávají různé pocity. Když používáme správnou barvu, naše pleť víc září, linie v obličeji jsou výraznější. Naopak když použijeme nesprávnou barvu, tak bude pleť zašedlá, náš výraz bude unavenější, prohloubí se vrásky a celkově se zdá člověk starší. Takže ne, nejsou pro nás některé barvy zapovězeny, je to jen o tom, jak chcete vypadat.

navrh2.jpg
Foto: archiv Gianni Di Leon (kolekce Archandělé)

Jak byste charakterizovala novou kolekci na jaro a léto 2021?
Nová kolekce jaro/léto 2021 byla inspirována jemnou krásou archandělů, kterou vyjadřuje prostřednictvím linií, střihů a detailů. Chtěla jsem v této kolekci vyjádřit něco víc určujícího a neotřelého. Svět potřebuje lidskost a zároveň sílu, proto mi přišlo úžasné a podnětné udělat v jedné kolekci spojení módy s tajemným a mystickým duchovnem. Kolekce je určená pro ženy, které chtějí zazářit ve společnosti v unikátních luxusních šatech, provedených v jednom jedinečném modelu. Jde o sedm originálních kusů, každý reprezentuje jednoho archanděla. Použila jsem vzdušné hedvábí, vyšívanou krajku a výšivky z barevných kamenů, které byly vyrobeny speciálně pro tuto kolekci. Objem zajišťují volány. Každé šaty mají svoji dominantní barvu, která je dána barvou reprezentující daného archanděla. Kromě této speciální kolekce máme připravenou také kolekci pro každodenní nošení nazvanou Amazonas. V té najdeme moderní klasické kostýmové střihy se zajímavými detaily, ale i barevné šaty. Nově také uvádím kolekci šperků a doplňků nazvanou Mia.
 
Jakou máte vizi do budoucna? Kam chcete značku posunout apod.?
Jako startovací pozici pro svou značku jsem si vybrala Prahu, ráda bych ji ale během následujících let představila i na dalších trzích a zajímavých módních akcích po celém světě. Samozřejmě jsou pro mě aktuální trhy, kde se mluví španělsky. Z mezinárodních hvězd bych toužila oblékat herečku Zendayu nebo královnu Letizii či Catherine, vévodkyni z Cambridge.

5f7d8082898d2navrh3.jpg
Foto: archiv Gianni Di Leo (kolekce Archandělé)

Pocítila jste už dopady koronavirové pandemie tím, že poklesla poptávka po módě? Lidé šetří a také pracují více z domu.
Náš ateliér je malý a klientky se většinou objednávají individuálně, a proto na nás současná situace vliv moc nemá. Obecně ale věřím, že ženy budou vždy chtít být krásné a elegantní a také se určitě nepřestanou o módu zajímat. Ženy, na které moje kolekce cílí, jsou navíc pracovně aktivní i v době koronavirové pandemie.

O Giannině Crisel Di Leonardo De Vaňatko (38)
Gianni je venezuelská módní návrhářka a stylistka, která studovala módní návrhářství  na Instituto De Diseňo Centro Grafico De Technologia v Maracay. Od roku 2010 žije v České republice, kde provozuje vlastní módní značku. V běžném životě používá zkrácené jméno Giannina Di Leonardo a odtud vznikl i název značky Gianni Di Leo.
Reklama