zer.jpg
Foto: Shutterstock

Pratelné odličovací tamponky
Pokud ráda využíváte hlavně odličovací tamponky, nemusíte se jich v rámci ochrany planety vzdávat. Na trhu jsou totiž k dostání výrobky z bavlny či bambusu, které se dají po odlíčení vyprat a následně znovu použít. Při troše zručnosti si je můžete i sama ušít.

t1.jpgFoto: Shutterstock

Konjaková houbička
Konjaková houbička je dalším stoprocentně přírodním pomocníkem při odličování. Její životnost je při správné péči, která zahrnuje propláchnutí a uschnutí po použití, až tři měsíce. Následně ji můžete hodit na kompost. Houbička je určená k jemnému čištění obličeje a jejím benefitem je skutečnost, že zároveň poskytuje i masáž, která podporuje cirkulaci krve. Když je suchá, je tvrdá, ale jakmile se namočí, změkne. Používá se jen s vodou, bez čisticích prostředků, ale pokud to považujete za nutné, můžete kapku odličovače na houbičku nanést. Houbička se vyrábí ze škrobu hlízy zmijovce indického, což je rostlina pěstovaná v Africe a v Asii. Znát můžete například nízkokalorické konjakové těstoviny.

t2.jpg
Foto: Shutterstock

Konjaková žínka
Pokud by vám nevyhovovala houbička, můžete sáhnout také po žínce. Opět se používá bez dalších přípravků, stačí ji namočit do vody. Je vyrobená také z konjaku, jen má tvar žínky a je vhodná i pro jemnou dětskou pokožku. Životnost bývá stejná jako u houbičky, tedy tři měsíce.

obrazek.jpg
Foto: Se souhlasem econea

Odličovací hadříky, žínky či rukavice
Vyrábějí se také hadříky, žínky nebo rukavice ze speciálních materiálů s elektrostatickými vlastnostmi. Jde například o žínky z mikrovlákna. Tyto pomůcky ke svému použití opět potřebují jen vodu. Většinou mají dvě strany – jednu jemnější pro odlíčení a druhou trochu drsnější, se kterou si můžete udělat peeling. I toto jsou produkty, které stačí po použití omýt v teplé vodě a nechat uschnout. Praní v pračce si můžete odbýt jednou týdně. Není ale k zahození mít doma více kusů, které můžete střídat. 

t3.jpg
Foto: Shutterstock

Mušelínový ručník
Mušelín je typem bavlny, která se mimo jiné používá na výrobu mušelínových odličovacích ručníků. Namáčí se do vody, ale pro lepší výsledek na něj můžete nanést trochu odličovacího přípravku. Následně si obličej očistěte a jemně promasírujte. Vždy je dobré mít po ruce více kusů, kdybyste ten předchozí potřebovala vyprat nebo čekala, až uschne.

620b7d96d85b9obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Co k tomu?

Když už se rozhodnete sáhnout po některé ze zmíněných pomůcek, ale chcete použít i odličovací vodu, gel apod., vybírejte opět z přírodních přípravků. Jejich nabídka se naštěstí stále rozšiřuje a na trhu už je opravdu mnoho možností.

620b7ad84eb25obrazek.jpg
Foto se souhlasem:
Topvet (Hydrofilní odličovací olej Argan),
Bioo (Odličovací mléko Nobilis Tilia),
Poetiko (Dvoufázový odličovač pro suchou pleť s mandlovým olejem, růží a arnikou)

Zdroje: Econea, Teta drogerie, Naturaler, Eco-age, Self, Wikipedia

Čtěte také: