slané cupcakes

Mojí posedlosti čímkoliv, co vypadají jako cupcake, si už všimli všichni mí kamarádi. Na plánovanou „bůčkovou párty“ jsem tak nemohla přinést jinou pochoutku než právě tyto roztomilé malé a zdobené dortíky. Ale sladké? To se asi k pivu a masu moc nehodí. Vymyslím slané.

Těsto jsem použila oblíbené a vyzkoušené z medových rohlíků a doplnila ho kostičkami anglické slaniny a tymiánem. Ozdobný krém jsem si naplánovala „co dům dá“ a naštěstí jsem měla v lednici kus kvalitního sýra s modrou plísní.

Měly velký úspěch a já vám je teď nabízím jako výborný tip na silvestrovské občerstvení. Je s nimi maličko více práce, ale to určitě zvládnete. Takového zajímavé jednohubky totiž nemá každý.

Suroviny

250 ml vody
20 g oleje
2 lžičky soli
1 lžíce medu
500 g polohrubé mouky
1/2 sáčku sušeného droždí
150 g anglické slaniny na kostičky

krém
200 g sýra s modrou plísní
100 ml smetany
1 krabička sýra Philadelphia

Postup

Ze surovin na těsto si umícháme hutné rohlíkové těsto. To necháme vykynout asi hodinku, na teplém místě. Kdo má domácí pekárnu, tak má ulehčenou práci a zapne jen program Těsto.

Troubu předehřejeme na 200 °C. Do plechu na minimufiny si připravíme papírové košíky. Kdo plech nemá, může vyskládat malé papírové košíčky do pekáče, jeden vedle druhého. Těsto se neroztéká, je pevné.

Z těsta tvoříme malé kuličky, které vkládáme do papírových košíčků. Šupneme do trouby a pečeme asi 10 až 15 minut.

Upečené kuličky necháme vychladnout.

Mezitím si připravíme krém. Je to vlastně našlehaný sýr se smetanou a krémovým sýrem. Stačí sýr rozsekat na kousky v mixéru, přidat smetanu a krémový sýr. Důkladně prošleháme. Už není potřeba dochucovat, protože sýr s modrou plísní je poměrně hodně výrazný.

Krém dáme do zdobícího sáčku a stříkáme na upečené a vychladlé kuličky. Nahoru ozdobíme kostičkou anglické slaniny.

Bujaré silvestrovské oslavy přeje elly.

Reklama