Sezóna červených šťavnatých slaďoučkých jahod se blíží! Připravte se na ni a trochu úrody zužitkujte na celý rok! „Jednoduše si vyrobte doma jahodový džem s pětasedmdesáti procenty ovoce, které vám pak bude dodávat vitamíny po celou zimu. Pokuste se ale, aby doba mezi sesbíráním jahod a jejich zpracováním byla co nejkratší, na chuti je to významně poznat,” doporučuje Sabina Kmecová z Nebespán café & apartments v Kašperských Horách, která radí, jak tuto delikatesu připravit.

Suroviny:

  • 2 kg jahod
  • 20 g citrusového pektinu
  • 1 kg cukru
  • 1 citron

Postup:

jahody

1. Jahody zbavte stopek, omyjte ve vodě a nechte v sítu okapat.

2. Tři čtvrtiny jahod vložte do hrnce a přiveďte k varu, aby začaly pouštět šťávu. Varem se začne tvořit pěna, kterou odebírejte odpěňovačkou.

3. Mezitím pečlivě smíchejte v misce cukr s citrusovým pektinem. „To je velmi důležité, aby se vám nevytvořily hrudky, které byste už nebyli schopni rozmíchat. Jakmile jahody bublají, vsypte za stálého míchání cukr s pektinem. Pečlivě rozmíchejte,” radí Sabina Kmecová.

4. Zbylou čtvrtinu jahod nakrájejte na čtvrtky a vsypte do směsi.

5. Pěnu odebírejte odpěňovačkou. Buďte trpěliví, pěna by vám mohla způsobit zkažení džemu. Jakmile je džem víceméně bez pěny, je hotový.

6. Ještě horký vlijte do vymytých skleniček, uzavřete pečlivě vymytým víčkem a obraťte víčkem dolů.

7. Džemy můžete ještě sterilovat v troubě v pekáči naplněném do třetiny vodou na teplotu cca 75 stupňů, asi 20 minut, ale není to nutné, pokud jste směs vlili do lahviček opravdu horkou. Uchovávejte na chladnějším a tmavším místě.

jahody

Tajný tip Sabiny Kmecové:

Nebojte se použít citrusový pektin, který se mimochodem vyrábí v Čechách, místo běžného želírovacího cukru. Džem získá skvělou, ničím nerušenou, chuť jahod. Přírodní citrusový pektin je bez chemických konzervantů, aromat, lepku, laktózy, ořechů a GMO, je to zahušťovadlo a ne konzervant, nicméně marmelády vám vydrží přes zimu ve spižírně úplně v pohodě.

Text a foto www.nebespan.cz

okurková polévka

Gurmánská kavárna: Nebespán café & apartments v Kašperských Horách, to je kavárna s francouzským šmrncem, kde ochutnáte francouzské i šumavské speciality, poctivé domácí zákusky a skvělou kávu. Hned naproti je skvěle vybavená herna, v tělocvičně probíhají kurzy terapie tancem, pilates i jógy a všem je k dispozici zahrada s atrakcemi pro děti a lehátky pro odpočinek. Můžete se zde i ubytovat v levnějších útulných bed and breakfast pokojích v podkroví nebo v komfortních apartmánech. Po celý rok tady navíc pořádají zajímavé gurmánské i kulturní akce a myslí i na rodiny s dětmi. Více informací na www.nebespan.cz.

Vyzkoušejte i další recepty:

Reklama