mrkvový salát

Recept na mrkvový salát s jablky snad ani není pravým receptem. Je to nápad na chutnou a velice zdravou snídani nebo svačinu. Voní, chutná a dodá do těla spoustu vitaminů. Kromě toho je výborný i pro trávení.

Mrkev do salátu vždycky strouhám. Nahrubo nebo najemno. Jablka neloupu, protože i ve slupce je spousta vitaminů. Někdy je strouhám nahrubo, jindy krájím na kostičky. Jsou to obměny, které vždycky udělají váš salát trochu jiný.

Ořechy můžete použít různé. Já mám nejraději vlašské, ale skvělé jsou i nasekané lískové ořechy nebo plátky loupaných mandlí. Naprosto skvělé je ořechy ještě před nasypáním na salát opražit nasucho na pánvi.

Suroviny

4 velké mrkve, oloupané
4 velká jablka, naopak neloupaná
ořechy podle chuti
med
hrozinky nebo sušené brusinky

Postup

Nastrouhanou mrkev a nastrouhaná nebo nakrájená jablka dáme do velké mísy. Promícháme. Posypeme ořechy, které mohou být nasekané nebo klidně namleté. Přidáme hrozinky nebo brusinky a dosladíme medem.

Promícháme a můžeme ihned podávat.

mrkvový salát

Výborný tip je dochutit salát medovými ořechy. Na tuto úpravu se nejlépe hodí vlašské ořechy. Ty vcelku nasucho opražíme na pánvi. Zalijeme asi čtyřmi lžícemi medu. Ten se krásně rozpustí a obalí ořechy. Ještě chvíli necháme na plotně. Poté dáme bokem a necháme vychladnout.

Po vychladnutí nám ořechy s medem ztvrdnou. Nalámeme je do mixéru a rozmixujeme na drť. Tou posypeme připravený salát. Ořechovomedová drť se výborně hodí i na bílý jogurt. Mňam!!

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama