64b90db7d3dc0shutterstock-706021885.jpg
Foto: Shutterstock

I když existuje mnoho různých způsobů, jak zvětšit svůj domov, aniž byste museli provádět strukturální změny, je tady jeden malý trik s nábytkem, který to zvládne, aniž byste do něj museli investovat příliš mnoho peněz. Tohle totiž zvládnete s pár drobnými.

Málokdo ví, že zvednutí nábytku přidáním nohou nebo ještě dalších nohou k nim může okamžitě zlepšit vzhled a dojem z místnosti, nemluvě o tom, že tím svůj starý nábytek můžete proměnit v jedinečné kusy na míru.

Pokud se snažíte využít výhod malé kuchyně nebo se snažíte, aby malý obývací pokoj vypadal větší, je využití vertikálního prostoru tou nejlepší cestou, ať už jde o stohování několika skříní nebo polic. Pokud ještě k tomu nezaberete cennou podlahovou plochu, bude se vám zdát místnost větší.

FotoJrttzet-1-.jpg
Foto: Shutterstock

Navíc když nábytek zvednete z podlahy, světlo pod ním může procházet, a vytváří tak pocit otevřenosti a prostoru. Je to skvělý vizuální trik. Mezera mezi nábytkem a podlahou také umožňuje proudění světla pod nábytkem a kolem místnosti, což opět pomáhá k vytvoření dojmu většího prostoru. A co víc, když vidíte pod nábytkek, znamená to, že vaše oči vidí přímou cestu po mítnosti, což opět opticky způsobuje, že vám prostor připadá větší.

Nakonec je důležité zvážit barvu a povrchovou úpravu nohou nábytku. Světlé nohy odrazí přirozené světlo po místnosti a úzké budou zabírat méně místa. A pokud nechcete přidávat nohy, můžete nábytek zvedout i tak, že jej přišroubujete ke zdi.

rzr.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroj: Autorka článku se zájmem o interiérový design

Reklama