Kouzlení s barvami

  • Omezenému prostoru prospějí spíše světlé chladnější tóny, které dají vyniknout stěnám. Klidně si  však v bytě dopřejte i tmavou zeď. Jen pečlivě volte, která to bude. Měla by být jen jedna, ta plošně nejmenší, nejkratší. Obecně platí, že když si chcete v malém prostoru dopřát výrazné barvy, je ideální vybrat jednu základní. Může to být červená, zelená i oranžová. Výraznou barvu pak kombinujte v různých sytostech, od světlé až po tmavou.

Jednotná podlahová krytina

  • Tu dlaždice, tu koberec, tu plovoučka... Chyba. Jestli máte malý byt, měla by být podlaha ve všech místnostech stejná. Pokud chcete z malého interiéru udělat co nejvíce otevřený a vzdušný prostor, zvolte si jednu podlahovou krytinu s univerzálními vlastnostmi, stejné barvy i materiálu, a tu položte všude. Odlišné podlahové krytiny totiž vytvářejí hranice, které už tak malý prostor ještě více člení a opticky zmenšují.

5bb717a10a134obrazek.png

Správný odstín podlahy

Odstín podlahy by navíc měl být tmavší než stěny. Ideální tak jsou všechny podoby dřeva. Pokud byste si přáli koberec, není problém. Sáhněte ale raději po jednobarevných. Ty vzorované malému prostoru spíše uškodí. Ideální je neutrální šedivý odstín. Lze ho navíc kombinovat s jakoukoli další barvou,“ radí Renata Stuchlíková, odbornice na podlahové krytiny z Koberce Trend.

Zrcadlo, zrcadlo…

Jednoduchý a geniální trik. Zrcadlová stěna nesvědčí v tomto případě o narcisistických sklonech, ale je velmi účinnou metodou, jak malý prostor zvětšit a prosvětlit. Zrcadlem můžete vybavit vestavěnou šatní skříň nebo jím obložit část stěny. Zrcadlo také hodně pomůže malinké předsíni nebo koupelně.

Reklama