blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Na začátek je nutné podotknout, že abyste měli ploché břicho, budete muset nejen cvičit, což vám pomůže získat svaly, ale hlavně upravit jídelníček, bez toho to totiž opravdu nepůjde. Dokonce se říká, že je strava důležitější než samotné cvičení. Abyste dosáhli břicha podle vašich představ, doporučujeme kombinaci správné stravy, respektive udržování se v kalorickém deficitu (výdej bude vyšší než příjem) a to doplnit o vhodná cvičení. Ukážeme vám jednoduchá cvičení, která jsou vhodná i pro začátečníky a můžete je v klidu dělat i doma.

Přitahování nohou k břichu
Základem je vzpor na rukou. Ruce mějte na úrovni ramen a myslete na to, abyste se nepropadali v lopatkách. Mějte stažené břicho, zadek a hlavu v prodloužení s tělem. Dynamicky přitahujte střídavě jednu nohu k tělu a vydržte 3 vteřiny. Vraťte zpět a vystřídejte nohy. Tento cvik je skvělý na spodní bříško, které trápí asi většinu z nás. Cvik opakujte 10x na každou nohu a ideálně ve třech sériích.

shutterstock-789556219.jpg
Foto: Shutterstock

Šikmé přitahování
Základ je úplně stejný jako u prvního cviku, rozdíl je pouze ve směru přitahování nohou, čímž zabírají i jiné svaly na břiše. Tentokrát přitahujte koleno k lokti a budujete si tak šikmé břišní svaly. Na obrázku sice vidíte, že je slečna v kliku, ale to je pokročilejší verze. Klidně zůstaňte ve vzporu a až to budete dávat levou zadní, můžete přidat i klik.

shutterstock-793552453.jpg
Foto: Shutterstock

Výdrž
Vypadá to jako sklapovačka, ale není. Podstata je ve výdrži v této pozici. Pokud je na vás moc těžká, položte nohy na zem a trochu se zakloňte. Držte 20 vteřin a jestli zvládáte, zvedněte nohy a dávejte obě ruce z jedné strany na druhou. Posilujete tak přímé, ale i šikmé břišní svaly.

643d1f2403803blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Cvik na boky
Výborný cvik, který je vhodný pro začátečníky i pokročilé, funguje na boky i na šikmé břišní svaly. Nejen, že posílíte, ale také se protáhnete. Jednoduše dejte jednu ruku v bok, druhou nad hlavu a natáhněte se do strany, zkuste vydržet. Pokud je to jednoduché, zvedněte nahoru i ruku, kterou jste doteď měli v bok. Vypadá to jednoduše, ale není, bude to pěkně pálit.

shutterstock-539919946.jpg
Foto: Shutterstock

Kolo
Lehněte si na záda, zvedněte nohy i záda z podložky, ruce si dejte za hlavu. Střídavě krčte jednu a druhou nohu a loket dávejte k opačnému koleni. Přesně tak, jak vidíte na obrázku. Snažte se vytahovat nahoru a nelámat si rukama hlavu za krkem. Stačí 20 opakování a minuta pauza, dejte takto alespoň tři série.

blobid1.jpg
Foto: Shutterstock

Regenerace
Regenerací po sportovním výkonu podpoříte účinky cvičení. Vynikající výsledky má například terapie červeným světlem. Díky LED panelům vyzařujícím červené a blízké infračervené světlo snížíte zánětlivost v těle, urychlíte regeneraci a zvýšíte svou sílu. Jestliže terapii použijete už před cvičením, dosáhnete lepšího sportovního výkonu.

Zdroj: Autorka článku, Shutterstock, Youtube

Čtěte také: