6454eafa01ca7obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Mladá vlasová stylistka na svém instagramu @audreyannej dokazuje, že se svými vlasy dokážete udělat naprosté divy a přitom ani nemusíte být žádný profesionál. Když se totiž podíváte na její videa, zjistíte, že podobné účesy dokážete hravě vytvořit na své hlavě také. S trochou šikovnosti se pak můžete učesat třeba i na svou vlastní svatbu.

Do kanceláře

Tento účes působí formálně, ale určitě ne usedle nebo nudně. Pokud pracujete v kanceláři, nebo zkrátka jen musíte během dne působit reprezentativně, určitě s ním neuděláte chybu. Vlasy pečlivě sčešte do culíku, utáhněte gumičkou a vzniklý culík poté rozdělte na dva stejně tlusté prameny. Ty poté natáčejte za pomoci prstů a přitom je současně splétejte dohromady. Vzniklý copánek ze dvou pramenů obtáčejte kolem gumičky, dokud nevytvoříte drdol. Ten ještě následně upevněte pomocí pinetek a nakonec účes přestříkejte lakem na vlasy a uhlaďte.

Na drink s kamarádkami

Nevíte co s načatým večerem a najednou zavolá kamarádka a pozve vás na drink. Pokud ve spěchu nevíte, co se svými vlasy, zkuste zvolit tento ležérní a nedbale působící drdol s vytaženými pramínky. Vlasy sčešte do culíku, dva prameny  vpředu ale nechte volně viset podél obličeje. Culík nechte při posledním protažení vlasů nedokončený tak, že vám vznikne na hlavě „bobík“. Ten pomocí pinetek roztahejte do stran, aby se zakryla gumička a vznikl drdol. Z drdolu poté opatrně vytahejte jemné prameny, ale nepřehánějte to, stačí čtyři až pět. Všechny volné pramínky poté jemně natočte a ty u drdolu připevněte pinetkami. Přestříkejte lakem na vlasy a můžete vyrážet za kamarádkou.

Do divadla

Chystáte se do divadla, takže na žádnou vlasovou divočinu to sice není, ale obyčejně rozpuštěné vlasy jsou nuda? Upleťte si čelenku z copánků a máte vyhráno. Mokré vlasy rozdělte tak, aby pěšinka směřovala šikmo. Poté vlasy vyfoukejte přes kartáč a přibližně v polovině temene hlavy, ze spodní vrstvy vlasů, upleťte na každé straně klasický copánek. Copánky poté jednoduše překřižte a upevněte pod zbytkem rozpuštěných vlasů.

Na rande

Pokud máte od přírody silné a dlouhé vlasy, není lepší příležitost, kdy je ukázat, než právě na rande. Tento účes zabere o něco více času ženám s rovnými vlasy, protože pro dosažení stejného výsledku, jako je ve videu, bude třeba vytvořit nejprve krásné lokny. A pak už je to jednoduché. Pěšinku ponechejte uprostřed, z přední části vlasů splétejte směrem dozadu copánek. Totéž udělejte také na druhé straně a následně vzadu oba copánky spojte něžnou mašličkou. Nakonec ještě přestříkejte lakem, aby vám lokny déle vydržely.

Na svatbu

Ať už jste šikovná nevěsta, která touží po minimalistickém účesu, který si sama vytvoří, svědkyně, družička či jen host, tento účes je pro svatbu jako dělaný. Snad se vám ale při tak důležitém dni nebudou třást ruce. Vlasy nejprve natupírujte a poté dva prameny svrchní vrstvy vlasů stočte tak, aby jeden směřoval pod ten druhý. Aby prameny takto držely, připevněte je pinetkami. Vzhledem k tomu, že už se jedná o základ budoucího drdolu, snažte se ho směřovat směrem do strany. Zbytek vlasů stáhněte do gumičky, ale vlasy z ní opět úplně nevytahujte. Okolo vzniklého „bobíku“ obtočte dva prameny, které zůstaly viset od gumičky dolů. Upevněte je ze spodu drdolu. Ze předu by měl být účes dokonale uhlazený.

Zdroj info: instagram @audreyannej, autorka článku