manzel.jpgFoto: Shutterstock

Uživatelka stránky Mumsnet se podělila o jednoduchou matematickou hádanku, jejíž zadání zní: Pokud se obchod zavře přesně v poledne, tedy ve 12:00, a opět se otevře ve 14:00 odpoledne, jak dlouho, tedy kolik hodin, bude uzavřen?
 
Podle Britky je správná odpověď dvě hodiny. Její manžel ale tvrdí, že jsou to hodiny tři. I když mu dokola vysvětluje, proč jsou to dvě hodiny, muž si sotjí za svým. „Pomozte mi, prosím, diskutujeme o tomto už víc jak čtyři týdny,“ napsala a vysvětlila, že úloha není žádný chyták. „„Myslím, že počítá 12, 1, 2. Ale nechápu, proč zahrnuje i 12, když ve 12 pauza začíná. Dokonce mi to rozdělil na minuty a snažil se mi to vysvětlit. Stále se nedokážeme domluvit. On je přesvědčený, že jsem to já, kdo se mýlí.“
 
Více než tři stovky lidí, kteří reagovali na její příspěvek, stojí na její straně a přiklání se ke dvěma hodinám. „Do 1:00 to je jedna hodina, do 2:00 druhá. Celkem jsou to přesně dvě hodiny," vysvětluje například jeden z komentujících. Většina lidí nechápe, jak se kvůli takovému nesmyslu mohou manželé tak dlouho dohadovat. Jiní zase nechápou, jak může muž dojít k výsledku tři hodiny.

hadanka-matematicka-uloha.jpg

Foto: Mumsnet 

Reklama