V  letošním roce vstoupil na náš trh velmi zajímavý výrobek. Psi patrně neunesli fakt, že jsou často dlouhé minuty nuceni čekat na páníčka uvázaní před hospodou, a zřejmě nechápou, proč by nemohli jít také na jedno. A tak od letošního roku můžete pozvat svého dobrmana místo do parku na pivo.

S nápadem přišli manželé Berendsenovi z Holandska, kteří obchodují s chovatelskými potřebami, a nejspíš přemýšleli, čím by ohromili trh. Vývoj receptury psího piva trval několik let. K nápadu se nechal přemluvit belgický pivovar a tamní kynologická jednota.

Základem receptury je ječný slad, stejně jako u lidského zlatavého moku. Ten se ovšem vaří dohromady s hovězím extraktem.

Svému miláčkovi nemusíte upírat ani pěnu. Té docílíte nalitím části piva do misky, a zbytek protřepete v láhvi a dolijete pěnu.

Kdybyste si náhodou zapomněli koupit k večeři lahváče, může vás váš pes pozvat na svého, protože výrobce zaručuje nezávadnost i pro člověka. Ovšem vzhledem k tomu, že psi mají poněkud jiný apetit, je pravděpodobné, že by pivo v pokojové teplotě s příchutí hovězího nebyl žádný gurmánský zážitek.

Vsadím se, že není daleko doba, kdy vedle psích kadeřnictví, hotelů, pedikúr a psychologických ordinací budete moci zajít se svým psím kamarádem také do psí hospody.


Nakonec tam možná budou hafani chodit i sami. Jak se na to budou tvářit jejich feny, zatím nikdo neví... :)

 

Reklama