Životní číslo vypočítáte jednoduchým způsobem tak, že postupně sečtete jednotlivé číslice vašeho data narození až po jednociferný výsledek. Jaké je to vaše a jak ovlivňuje vaše zdraví?

he.jpg
Foto: Shutterstock

Jednička

Jednička je číslem ega, komunikace a přirozených vůdčích schopností. Ovládá hlavu, na kterou je soustředěná, proto jí často uniká, co se děje se zbytkem těla. Zpozorní až v okamžiku, kdy jde do tuhého.

Častěji než ostatní čísla mívá jednička potíže s očima (typický je astigmatismus). Běžné bývají i bolesti v krku, zvýšenou pozornost si žádá také dýchací soustava. Komplikace mohou nastat i v souvislosti se štítnou žlázou a vysokým krevním tlakem. Poměrně časté bývají bolesti zad (obvykle křížová oblast), náchylná je jednička i k častějším úrazům páteře; to může vést až k sexuálním potížím, impotenci či frigiditě. Protože jde často o svérázné jedince, kteří se mnohdy cítí nepochopeni, mívají sklon k depresím a obecně k psychickým obtížím.

Lidem s životním číslem jedna prospívá pobyt na čerstvém vzduchu a vědomé dýchání. Dobře jim udělá jakýkoli individuální sport, kde mohou vyniknout jako jednotlivci (jednička není týmový hráč), vynikající je pro ně jakákoli tvůrčí činnost, kde vyventilují své emoce.

Dvojka

Dvojka je na rozdíl od jedničky týmový hráč. Nerada přebírá odpovědnost a pro svůj klid se raději ztratí v anonymitě davu. V rámci těla vládne žaludku a reprodukčním orgánům.

Typické pro dvojku bývají poruchy trávení a žaludeční potíže. Je velmi citlivá a na okolní atmosféru často reaguje právě „přes břicho“. Je třeba, aby si dvojkoví lidé hlídali příjem nejen potravy, ale také okolních energií. Pokud jedí, je třeba, aby jídlu věnovali plnou pozornost, konzumovali v klidu a soustředěně. Zvlášť pro ně není dobré diskutovat u jídla o náročných tématech. Častěji než u ostatních se u dvojek vyskytuje zvýšená hladina cukru v krvi, ohrožená bývají i prsa a oblast hrudníku. Blízko mívají také k závislostem nejrůznějšího druhu. Extrémně špatně snášejí stres.

Lidem s životním číslem dva udělá dobře hra na dechový hudební nástroj, prospěje jim i týmový sport a jakákoli tvořivá činnost, u které se uvolní. Důležité je, aby se naučili nebrat si věci osobně a nechávali je být. Jíst by měli po malých dávkách, aby nevznikl pocit přílišné plnosti; ten jim nesvědčí a brání využívat jinak skvěle rozvinutou intuici.

Trojka

Trojka patří k velmi silným číslům a na rozdíl od mírumilovné dvojky k životu potřebuje stres. Právě ten ji skvěle motivuje a nutí podávat nejlepší výkony. Ovládá mozek, játra a žlučník.

Lidé s životním číslem tři mívají tendenci k přetěžování nervového systému, obvykle proto, že hodně pracují a málo spí. Trápí je poruchy spánku a časté bolesti hlavy, přecházející až do urputných migrén (častěji na pravé straně). Typické jsou potíže s očima, kožní a žilní problémy a nejrůznější alergie. Citlivý je žlučník. Trojky většinou nevěnují řádnou pozornost pohybovému aparátu a následně řeší až akutní stav. Problémy mohou mít i s kyčlemi (obvyklejší je pravá kyčel) a s blokádou oblasti mezi lopatkami; k tomu může dojít v případě, kdy dostatečně nevyjadřují emoce a ukládají je uvnitř – právě v oblasti zad.

Lidem s životní trojkou udělá dobře sport, při kterém dynamicky zapojí ruce i nohy (potřebují se intenzivněji hýbat). Protože jsou často plni agrese, je třeba, aby ji dostatečně ventilovali právě prostřednictvím sportovní aktivity, ale také sexem a slovně (zvlášť dobře jim dělají expresivní výrazy s hláskou „r“). Vyhýbat by se měli tvrdému alkoholu a chemii. Důležitá je pro ně také pravidelná mentální hygiena a skvělou meditací „bloumání“ a pozorování okolí.

Čtyřka

Čtyřka (vedle sedmičky) patří k nejnáročnějším číslům. Má vliv na celé tělo, nejvíc ale na ledviny, močový měchýř a tlusté střevo. Případné obtíže s ledvinami následně ovlivňují celkovou vitalitu člověka, a to hned v rámci více generací. Čtyřka má vliv také na kosti, klouby, šlachy - vše „tvrdé“ v těle.

Lidé se čtyřkou mívají časté bolesti zad, zejména v oblasti kříže. Potrápit je může také Achillova šlacha, která v rámci celostní medicíny souvisí s močovým měchýřem, a problémy mívají také v reprodukční oblasti. Často je zlobí celková (ne)pohyblivost. Na duševní úrovni bývají plní strachu a melancholie, trpět mohou na nejrůznější fóbie a úzkostné poruchy, ke kterým bývají náchylní.

Lidem se čtyřkou prospívá pohybová regenerace, kde je ihned viditelný výsledek (například štípání dříví, mytí oken, vysávání). Zásadní je pro ně udržovat tělo aktivní a pružné, dobře jim udělá jízda na kole či kolečkových bruslích, plavání nebo třeba fotbal. Skvělé jsou pro ně podvodní masáže. Vynikající je poslech rytmické hudby. Vyvarovat by se měli příliš kořeněným jídlům a červenému masu; toho nepotřebují moc, ale pokud, tak kvalitní.

Pětka

Pětka je číslem nezávislých dobrodruhů, odvahy a adrenalinu. Na fyzické úrovni ovlivňuje především srdce, oběhový systém a všechny orgány v těle. Vliv má také na páteř, pohybový aparát a žlázy s vnitřní sekrecí.

Poměrně časté bývají kožní problémy, bolestivé svaly a snadná tvorba modřin. Typické pro pětkové lidi bývají „divné“ bolesti nejasného původu, zejména v oblasti ramen a paží. Jsou schopni zvládat mimořádnou dávku mentální práce, což jim ale ubírá na celkové energii a rychle u nich nastupuje únava. Často přetěžují svůj nervový systém, mohou trpět nespavostí, nezřídka mívají tiky v obličeji. V extrémních případech se mohou nervově zhroutit.

Pětka je zemské číslo, proto lidem pod jejím vlivem pomáhá pobyt v přírodě a na otevřených venkovních prostranstvích. Do života by měli zařadit sport a častou fyzickou aktivitu, která dobije jejich ztracenou energii. Nervový systém zklidní tiché prostředí, vyhovovat jim budou i vodní sporty a chození po horách. Potřebují dostatečně spát a cíleně regenerovat.

Šestka

Šestka je ženské, citlivé a emotivní číslo. Ovlivňuje slinivku, má značný vliv na psychiku, nervovou soustavu a také oči. Úzce souvisí také s hormonálním systémem, prsy, reprodukčními orgány, močovým měchýřem a ledvinami.  

Slinivka, kterou šestka ovládá, ovlivňuje především levou polovinu těla. Proto jsou lidé se šestkou obvykle náchylnější na levou stranu. Velmi špatně – a podobně jako dvojky – snášejí stres, který na jejich psychiku působí velmi destruktivním způsobem. Nejsilněji ze všech čísel inklinují k závislostem a je velmi těžké udržet je v psychické pohodě. Prostřednictvím citů dokážou manipulovat a vymyslet si jakoukoli chorobu, aby byl druhý tam, kde ho chtějí mít. Nejsou-li šestky v životě spokojené, mívají problémy s hormony a nadváhou.

Šestkovým lidem udělá dobře cvičení venku na čerstvém vzduchu, svědčit jim bude i jóga, plavání a především tanec. Harmonizačně bude působit i poslech jemné hudby a zvuky přírody, šumění vody nebo zvuky lesa. Důležité je, aby se naučili sebelásce.

Sedmička

Sedmička je – vedle čtyřky – číslem náročným, nicméně trpělivým a v konečném důsledku transformačním. Ovlivňuje především genitálně, urologický systém, ledviny, nadledvinky a pankreas.

Sedmičkoví lidé trpí velmi často astmatem a všemi možnými alergiemi. Nesnášejí chemii, proto by se jí měli vyhnout jak ve stravě, tak v kosmetice a celkově v prostředí. Ženy pak mimořádně špatně snášejí hormonální antikoncepci. Alergicky ale mohou reagovat i na některé lidi, místa či situace. Citlivá je sedmička také na psychiku, která následně ovlivní celkovou vitalitu. Dostanou-li se do velkého stresu, mívají problémy s dechem a trpí na bolesti v kříži.

Lidem se sedmičkou udělají dobře venkovní sportovní aktivity. Vynikající jsou pro ně vodní sporty, a celkově pobyt u vody. Moře na ně působí přímo blahodárně. Do lepší psychické kondice je dostane práce s drobnostmi a detaily – jakákoli kreativní činnost v tomto duchu.

Osmička

Osmička je číslem úspěchu, vůdcovství i manipulace. Silný vliv má především na ledviny, játra, žlučník a střeva. Ovlivňuje i hormonální systém, kam patří štítná žláza, slinivka, brzlík, nadledvinky a pohlavní žlázy.

Lidé s osmičkou bývají velmi náchylní k bolestem hlavy a k častým migrénám. Trpět mohou i na revma a některé z krevních onemocnění. Jejich celkové zdraví bývá křehké, a aby se cítili fit, měli by se více věnovat péči o tělo. Častým problémem bývá hyperaktivita, jsou velmi aktivní a neznají pravou míru. Na psychické úrovni mívají tendence propadat depresím, často jsou přecitlivělí a vztahovační.

Osmičkám udělá po všech stránkách dobře jakákoli fyzická aktivita, kde se pracuje s rovnováhou (například jóga, taiči nebo gymnastika). Výborná je pro ně i kreativní činnost s důrazem na detail, realizovat se mohou i kreslením a modelářstvím.

Devítka

Devítka je univerzální číslo, které chápe všechna předchozí. Ovlivňuje centrální nervový systém, hypotalamus a slezinu, vliv má i na játra a žlučník.

Lidé s devítkami bývají náchylní k bolestem hlavy. Trpí vnitřním napětím a mívají potíže uvolnit se. Výjimkou nejsou ani problémy se spánkem a úzkostné stavy. Častěji než druzí se setkávají s lupénkou, alergiemi a celkově méně obvyklými zdravotními obtížemi, které však často odejdou tak, jak přišly. Většinou neonemocní dlouhodobě. Mívají rychlý a intenzivní průběh nemocí, často provázený vysokými horečkami.

Devítkám udělá zvlášť dobře zahradničení a chůze naboso. Očistná na více úrovních je pro ně i sprcha a léčivé zvíře, které má ocas, protože odvede přebytečnou devítkovou energii do země. Zejména lidé s devítkou by měli dbát na mentální hygienu, častěji se vnitřně „rovnat“ a mít jasno v tom, co chtějí a co by měli pustit. Blahodárný vliv na ně má i oheň, proto by měli často zapalovat svíčky, případně sedět u roztopeného krbu a přemítat.

Čtěte také:

Zdroj: autorka a její numerologická praxe, skripta a přednášky Lenky L. Suchardové

Reklama