Já a matematika? Popravdě, nikdy jsme nebyly kamarádky, ani v nejmenším. Na základce to ještě docela šlo, největší problém nastal až na gymnáziu. Hrůza, to byly věci! Na vysvědčení jsem končila většinou se čtyřkou. Zaplaťpánbůh za ní, kolikrát moje známky v indexu odpovídaly spíš kouli.

 

Vybavuje se mi jedna pololetní písemná práce. Před každou písemkou jsme typy příkladů probírali v hodinách, v samotné písemce se potom jen změnilo zadání. Už si pochopitelně nepamatuji, CO jsme to zrovna probírali, nicméně bylo to pro mě docela jednoduché, výjimečně jsem princip výpočtů pochopila a písemka potom pro mě byla procházkou růžovým sadem. Konečný verdikt byl: já, čtyřkařka, za jedna, a jedničkáři – bída bídoucí, padaly čtyřky i pětky. Asi to pro ně bylo moc primitivní. :)

 

Profesorka byla velmi, velmi překvapena. Dokonce mě nařkla, že jsem to opsala. Já jsem se nedala a začala jsem se za svou jedničku bít. Byla jsem povolána k tabuli... Ha ha, teď se ukáže! Ukázalo se. Dostala jsem další jedničku. :)

 

Potom se mi známky vrátily do starých vyjetých kolejí, jak jinak. Dnes všechno počítám s pomocí kalkulačky, jistota je jistota. Jediné, co mě baví a co má trochu společného s matematikou, jsou zakódované obrázky, které velice ráda luštím. Akorát, že se tu nepočítají rovnice, nýbrž čtverečky, které v daném rastru vybarvit a které ne. :)

 

benynka


Milá benynko, vaše historka pěkně ilustruje známé přísloví, že i slepé kuře najde někdy zrno. :-)
Ale že vás ta vzpomínka ještě po létech pěkně zahřeje v žaludku, viďte?
Reklama