profimedia-0596049202.jpg
Foto: Profimedia

S volnomyšlenkářskou a nezávislou Georgiou (Brianne Howey) se život nemazlil. Jako mladou dívku ji bil a zneužíval nevlastní otec, a tak ve čtrnácti letech utekla z domova. V patnácti otěhotněla s dcerou Virginií neboli Ginny (Antonia Gentry) a později měla ještě syna Austina (Diesel La Torraca). Mladá matka, která nezkazí žádnou legraci, je strůjkyní většiny zábavy, a stará se o pubertální dceru – v tomto ohledu je paralela mezi Ginny a Georgiou a Rory a Lorelai z Gilmorových děvčat jasně patrná. Tím ale podobnost končí.

Ginny má totiž se svou matkou mnohem komplikovanější vztah, je rozmrzelá z neustálého stěhování i toho, že její matka střídá partnery jako na běžícím páse. Postupně navíc vychází najevo, že Georgia rozhodně není její reálné jméno, a že minulost třicetileté ženy je plná kostlivců, o kterých její děti neměly ani tušení. Ze seriálu, který se původně jevil jako oddechová komedie, se postupně stává drama s vraždami, podivnými úmrtími, finančními podvody, soukromými detektivy, pomstami i sebepoškozováním. Deset dílů první série zhlédnete jako nic a nejspíš budete stejně jako my zvědavé, na každé další odhalení z Georginy minulosti.

Seriál patří momentálně k nejsledovanějším na Netflixu a neuškodila mu ani negativní reklama ze strany zpěvačky Taylor Swift. Tu totiž hlavní postavy v seriálu dost nevybíravě zmínily. V jedné z hádek řekla Ginny Georgii: „Ty střídáš muže rychleji než Taylor Swift.” A to se zpěvačky dotklo, takže reagovala na svém Twitteru.

„Ahoj Ginny & Georgio, volal rok 2010 a chce zpátky svůj líný, hluboce sexistický vtip. Co takhle přestat ponižovat tvrdě pracující ženy označováním tohoto koňského exkrementu za vtipný,” napsala Taylor Swift. 

Vzhledem k tomu, že první série končí v podstatě otevřeně, dá se očekávat i druhá. Netflix se k tomu ale zatím oficiálně nevyjádřil.

Reklama