Lidská sexualita je velké téma. Zajímá bez výjimky každého, ať už tvrdí cokoli. Do určité míry s ní souvisí i životní číslo. To spočítáte jednoduchým způsobem tak, že sečtete jednotlivá čísla z data vašeho narození až po jednociferný výsledek.
605c979d58f23obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jak správně vypočítat životní číslo najdete také v článku: Datum narození je vaše druhá DNA: Odhalte tajemství svého života

605c982c7723bobrazek.png

Jednička ráda ovládá

Lidé, které svou energií ovlivňuje číslo 1, patří k nezávislým a sebevědomým osobnostem. Jsou veskrze dominantní a jejich dominance se týká také milostného života. Rádi mají vše pod kontrolou, tedy i partnera a jeho aktivity. Neradi odhalují emoce, cítí se pak příliš zranitelní. Obávají se ztráty nezávislosti a kontroly nad situací, proto raději volí jiný způsob citové ventilace. Je pro ně snazší sáhnout po sklence něčeho tvrdého, zariskovat nebezpečnou jízdou v autě nebo se vybít nezřízeným sexem, nežli projevit své skutečné city. Dokážou se zamilovat, nicméně se takovému stavu spíše brání ze strachu nad ztrátou kontroly nad svým životem a situací.

Jedničkoví lidé preferují přímé jednání a rychlou akci bez zbytečného zdržování. Na dlouhé předehry si příliš nepotrpí, na věc jdou přímo a bez okolků. Na jedné straně chtějí ovládat, nicméně jejich touha může mít i zcela opačný charakter. Z extrémní dominance se mohou najít i v pozici veskrze submisivní.

605c986b4021dobrazek.pngDvojka potřebuje romantická gesta

Lidé, jejichž osobnost ovlivňuje číslo 2, jsou obvykle citliví a snadno zranitelní. Očekávají velká gesta a lásku až za hrob. Patří – spolu s číslem 6 – k nevyléčitelným romantikům. Nesnesou nátlak, ať už je řeč o čemkoli, včetně milování. S partnerem, kterého naopak vyhrocené situace v posteli vzrušují, si křehká dvojka příliš rozumět nebude, protože preferuje jemnost, pomalost a dlouhé milování. Ráda se oddá a přenechá partnerovi vedení, nicméně vše pouze v mezích romantiky a něžnosti. Večeře při svíčkách, důvěrný rozhovor a hluboké pohledy do očí jsou tím, co dvojku dokonale vzruší a eroticky naladí.

Dvojkový muž bývá pozorným milencem, který předem plní ještě nevyřčená přání. Na druhé straně vyniká nad ostatními i schopností výjimečné citové manipulace. Ženy jsou na tom podobně – touží po bezbřehé lásce a gestech hodných těch nejromantičtějších filmů, vyžadují důkazy lásky a mívají sklon k nezdravému „háčkování se“ na partnera.

605c9885e3471obrazek.pngTrojka miluje adrenalin

Trojkoví lidé patří k zábavným, nekonvenčním a kreativním jedincům. Jsou aktivní, špatně snášejí stereotyp a nudu, což platí i v posteli. Hledají neustálé vzrušení a ke spokojenému životu potřebují neustálou stimulaci. Vyhledávají nové zážitky, situace na hraně a nebezpečí. Rádi porušují pravidla a nic zakázané jim není cizí. Nemají problém vyspat se s manželkou nejlepšího kamaráda a následně s ním jít na pivo. Život berou jako hru a čím více překážek a zádrhelů, tím lépe. Aspoň je co dobývat.

Klasika v posteli není pro trojky nic, co by je extra nadchlo. Naopak sex na netradičním místě je to, čím je stoprocentně dostanete, protože milují stres a adrenalin. Pro opačné pohlaví mívají neobyčejné kouzlo, vynikají vysokým charismatem a přestože víte, že lžou, rádi jim uvěříte. Základním úskalím pro vztah s trojkovým partnerem je jejich sklon k nevěře.

605c989434353obrazek.pngČtyřka je věrná a tradiční

Lidé, jimž dominuje číslo 4 jsou obvykle spolehliví, stálí a konzervativní. Nemají rádi změnu a špatně si zvykají na cokoli nového. Překvapení pro ně bývá noční můrou, protože v životě preferují řád, jistotu a přehledné situace. Chce-li je partner potěšit, měl by vzít do úvahy čtyřkovou nepružnost a zálibu v tradicích. Totéž platí i pro jejich milostný život, kde pro novoty a experimenty příliš místa není.

Na první pohled se mohou zdát citově chladní a partnersky nudní, opak je ovšem často pravdou. Svůj protějšek milují a pokud jde o věrnost, patří k těm nejspolehlivějším. Uvnitř se skrývá duše romantika, nicméně jen málokomu se podaří odhalit jejich skutečnou identitu. Potřebují partnera vskutku trpělivého a velmi milujícího. V sexu obvykle nepřekvapí, upřednostňují osvědčenou klasiku. Neradi zkoušejí nové věci, protože uvnitř jsou ostýchaví a bojí se selhání.

605c98a3082ddobrazek.pngPětka je nezávislá a miluje nebezpečí

Lidé s převažující energií čísla 5 patří k dobrodružným a nekonvenčním jedincům. Nezávislost je jejich bytostnou potřebou. Nezřídka ji hledají celý život, než pochopí, v čem skutečná svoboda spočívá. Nejde o otázku vnějšího prostředí a lidí okolo; jde o nezávislost vnitřní bez ohledu na to, s kým a kde žijí.

Pětkoví lidé milují nebezpečné situace. Rádi zkoušejí vše nové a adrenalin v žilách je pro ně vysoce návykovou látkou. Emoce často vyjadřují fyzickou formou, protože verbální komunikace o citech, vztahu a milostných potřebách je pro ně obtížná. Sex bývá jedním z prostředků sebevyjádření a způsob, jak účinně vybít svou (často těžko vyčerpatelnou) energii. Bytostně rádi zkoušejí věci obecně vnímané jako nebezpečné a rizikové chování je pro ně typické také v sexu. S pětkovým partnerem se rozhodně nudit nebudete, v každém případě však bude třeba vysoká míra tolerance a pochopení.

Mohl by vás zaujmout také článek Hodíme se k sobě, miláčku? Jak vám to bude klapat podle znamení zvěrokruhu

605c98af37e2dobrazek.pngŠestka je krásná, ale vrtkavá

Lidé s dominující energií čísla 6 patří spolu s číslem 2 k romantickým a jemným bytostem. Mezi jejich základní potřeby a životní preference patří život v páru, harmonický vztah a rodinná pohoda. Partnerství je pro ně vždy na prvním místě, nicméně jejich značnou slabinou bývá naivita a přílišná míra očekávání. Po partnerovi často vyžadují nesplnitelné a svou frustraci následně utápí v alkoholu nebo sladkém. Vnitřní konflikt zažívají poměrně často a bývá složité udržet je dlouhodobě na vlně pohody.

Milují erotiku a jsou silně romanticky založení. Dokážou ocenit společné okamžiky a velká gesta, bývají pozornými partnery a okouzlujícími milenci. Jsou velice kontaktní, potřebují doteky a kladou značný důraz na fyzično. Šestka jim nezřídka propůjčuje krásu a ladnost, v konečném důsledku tedy i značnou pozornost opačného pohlaví. Jejich slabší stránkou je vrtkavost, a není-li partnerství podle jejich představ, mívají sklon k nevěře a úniku jinam.

605c98bed124aobrazek.pngPro sedmičku je nevěra kouzlem okamžiku

Sedmička patří obvykle lidem poctivým a spravedlivým, kteří nesnesou příkoří na druhých. Mají silně vyvinutý smysl pro spravedlnost, bývají nekonvenční a originální. Dokážou najít neobvyklá řešení a jsou nezávislí na názorech druhých lidí. Jde o silné individualisty a pojem „týmový hráč“ jim nic neříká. Pro ostatní jsou mnohdy těžko pochopitelní, což se týká také oblasti partnerství a vlastní sexuality.

Sedmička je číslem fyzična, jde tedy o jedno z důležitých témat pro osoby, jimž toto číslo dominuje. Mívají značnou potřebu fyzického vybití, ať už je řeč o sexu, anebo jiné fyzické aktivitě. Sexuální život je pro ně uspokojivý jen tehdy, vymyká-li se zavedené klasice. V tomto smyslu jim bude maximálně vyhovovat například tantrické milování. Sex potřebují cítit celou svou bytostí, prožitek jako takový preferují víc než samotné vyvrcholení. Také nevěru vnímají velice specifickým způsobem; jde o kouzlo okamžiku, prchavé a mimořádné, aniž by bylo nutné řešit následky a případný pocit viny.

605c98cb361d9obrazek.pngOsmička je náročná a manipulativní

Lidé s dominujícím číslem 8 patří k mimořádně inteligentním osobnostem se značným sklonem k manipulaci. Obvykle jsou netrpěliví a netolerantní ke slabinám druhých. Mají vysoce vyvinutý smysl pro detail a dokonalý systém. Jsou organizačně schopní a vynikají neobvyklým osobním kouzlem. Mají vysoké charisma a na opačné pohlaví působí jako magnet. Jsou autoritativní a často materiálně založení. Preferují značkové zboží a mají potřebu se ukázat v tom nejlepším světle.

Jejich partner musí být přitažlivý, aby se s ním mohli pochlubit i v té nejvyšší společnosti a nejtěžší konkurenci. Jako milenci jsou skvělí; vynalézaví, nekonvenční a draví. Rádi zkoušejí nové věci a nebojí se rizika. Praktiky „na hraně“ je lákají, žijí intenzivně, naplno, zkrátka po svém. Jako partneři jsou nároční, a ne každý jejich tempo a životní styl snese. S věrností si hlavu příliš nelámou.

605c98d613e4cobrazek.pngDevítka očekává velká gesta a city projevuje zřídka

Lidé, jimž dominuje číslo 9, patří k silným osobnostem, které milují svůj klid. Jsou vysoce analytičtí, přemýšliví a spravedliví. Dokážou se vcítit do problémů i potřeb druhých lidí, sami se sebou však mívají problém. Inklinují k samotářství a intenzivně hledají pravdu a smysl života. Mají vysoký smysl pro povinnost a obvykle patří k věrným partnerům.

Mnohdy jednají impulzivně, a přes všechnu vnitřní moudrost bývají občas naivní a důvěřiví. Své city nedávají příliš najevo, přestože častokrát očekávají velká gesta a nezvratné důkazy lásky od svého protějšku. Jsou plní ideálů, které je však velmi komplikované aplikovat do současného světa. V lásce bývají upřímní a opravdoví, obvykle si nehrají na nic, čím nejsou. Patří k nadmíru empatickým partnerům a dokážou někdy až se strašidelnou přesností určit, co se ve druhém člověku odehrává. Touží naplnit očekávání svého protějšku, což v konečném důsledku naplňuje i je samotné. Preferují trvalost a věrnost ve vztahu, nicméně nenajdou-li pochopení, mívají sklon k přelétavosti.

Reklama