717htIGLABL.-AC-SL1500-.jpg
Foto: Se souhlasem Dinary Kasko

Před ruskou invazí v únoru sídlila nyní osmadvacetiletá cukrářka Dinara Kasko v Charkově na Ukrajině. Poté, co několik měsíců pracovala jako dobrovolnice se nyní usadila v Liverpoolu v Anglii a začala znovu pracovat.

Vytváří geometrické dorty různých tvarů. Inspiraci prý nachází například v umění origami. Aby si lidé mohli sami vytvořit podobné zákusky, jaké dělá ona, prodává silikonové formy na pečení, s kterými je možné toho dosáhnout. Kdokoliv tedy může zkusit vytvořit podobné hvězdy inspirované vitráží, hranatá srdce a mnoho dalšího.

„Začala jsem péct jako většina hospodyněk jednoduché dorty a zákusky a rychle se z toho stala moje vášeň. Vystudovala jsem Vysokou školu architektury a designu a pracoval jsem jako architekt-designér a 3D vizualizér. Jenomže pečení pro mě začalo být v určitou chvíli zajímavější,“ vypráví svůj příběh Dinara na svém webu.

„Od chvíle, kdy jsem se dostala k cukrařině, jsem se rozhodla, že do ní zkusím přidat něco nového. Uvědomila jsem si, že vzhled je stejně důležitý jako chuť. Zkusila jsem si tedy vymodelovat vlastní formy a vytisknout je na 3D tiskárně. Výsledek byl skvělý. Preferuji jednoduché geometrické tvary jako krychle, trojúhelník a koule. Mám ráda černou barvu, stejně jako červenou a bílou. A miluji ostré rovné linie,“ dodává.

Zdroje: My Modern Met, Instagram/Dinara Kasko, Web Dinary Kasko