Dlouhé sjezdovky má každé druhé středisko. V oblasti Serfaus-Fiss-Ladis ale denně přemýšlejí o tom, co se dá jak zlepšit. Spousta zdánlivě drobných nápadů tak působí s daleko větším efektem. Fakta a čísla jsou jasná: 2 000 šťastných pocitů, 214 vzrušujících zážitků a 68 krát bezstarostné vznášení.

fissu

Noční lyžování ve Fissu (c) Serfaus-Fiss-Ladis, Andreas Kirschner

Serfaus

(c) Bergbahnen Fiss-Ladis, Sepp Mallaun

Slunce vás učiní šťastnými! Náhorní plošina Serfaus-Fiss-Ladis, okázale orámovaná pohořími Samnaungruppe a Ötztalskými Alpami, leží nad údolím řeky Inn ve výšce od 1.200 do 1.400 m nad mořem. Se svými 2000 hodinami slunečního svitu ročně nabízí ideální podmínky pro pravé potěšení z výšky.  Na vyhlídkové plošině Pezid v Serfausu (2.770 m) nebo na vrcholu hory Zwölferkopf ve Fissu (2.600 m) se budete cítit skoro jako král světa – vždyť velká část lyžařského areálu se nachází ve výšce nad 2.000 metrů, lyžařská oblast Masner se dokonce téměř dotýká hranice 3.000 metrů nad mořem.

Serfaus

214 kilometrů sjezdovek (c) Serfaus-Fiss-Ladis, Andreas Kirschner

O to správné zimní vzrušení se postará 214 km dobře upravených sjezdových tratí, z nichž více než 80 procent je vybaveno možností umělého zasněžování. Začátečníci a rekreační lyžaři najdou ve zdejší rozlehlé špičkové lyžařské oblasti mírné svahy, děti na multimediálních zážitkových sjezdovkách objevují, jak může být lyžování zábavné, zkušení profíci sviští po sjezdovkách s boulemi, carvingových a závodních tratích. Kouzlo přitom spočívá ve zdánlivých maličkostech: vezměme například takovou sjezdovku Frommes ve Fissu s délkou deseti kilometrů, která vede převážně po širokých svazích a přitom patří k nejdelším svého druhu v Rakousku. A na černé sjezdovce „Direttissima“, která má průměrný sklon 70 procent, táhne gravitace tělo tak mocně, že se sem odváží jen skuteční borci.

Serfaus

Masnerkopf (2.820 m) (c) Seilbahn Komperdell, Foto Müller

serfaus

Freeride ve Fissu (c) Bergbahnen Fiss-Ladis, Josef Mallaun

Reklama