Komplikace před i při porodu. Strach z postižení dítěte. Tím vším si prošla čtenářka Maje, přesto by chtěla ještě jedno dítě...


Krásný den všem v redakci i všem ženám!

Já mám pouze jedno dítě. Hrozně moc bych si přála ještě jeden uzlíček, ale jak víte, u mě je to složitější.

Svojí dceru jsem měla ve 23 letech. Možná vám to přijde brzy, ale pravda je taková, že mi lékař v mých 21 letech řekl, že pokud nebudu mít dítě co nejdříve, nebudu ho mít nejspíš nikdy. A tak po ročním snažení došlo na odměnu. Od začátku bylo nějak všechno špatně. Nejdřív to vypadalo na mimoděložní, pak mi nevycházely testy, pak mi po ultrazvuku řekli, že nejspíš nebude mít dcera ručičku. Nakonec jsem rodila císařem. A přestože se ani to neobešlo bez komplikací, nebyla jsem nikdy šťastnější. Ten můj uzlík byl naprosto v pořádku a to bylo pro mě všechno. Dnes je jí 7,5 roků, a já pořád cítím, že bych si druhé dítě přála už hrozně moc. Nevím, jestli by se to zadařilo, ale říkám si, že si ho stejně nemůžu dovolit. Nejen po finanční stránce. A tak se raduji ze své krásné a velmi šikovné a paličaté dcerky a závidím všem maminkám, a nakukuji do kočárků. Kdo ví, třeba se ještě toho drobečka někdy dočkám.

Maje

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Jak vám děti ovlivnily život?

I když by se to nemuselo zdát jako problém, touha po dítěti je jednou z věcí, které mohou pár nejen stmelit, ale i rozdělit. A v neposlední řadě je důležité nalézt shodu i nad jejich množstvím. Dnešní téma je tedy jasné, budeme se bavit o počtu dětí.

Pište mi příspěvky...

  • ... jak mi děti změnily život.
  • ... kolik chci dětí a proč.
  • ... nechci děti.
  • ... jsem/nejsem spokojená s počtem svých dětí, protože...
  • ... partner chce jiný počet dětí než já.
  • ... našla jsem si partnera kvůli dětem.

Své příspěvky posílejte na...

Samozřejmě jeden příspěvek odměníme krásným dárkem, tentokrát to bude: ranní čaj PICKWICK Kouzlo Ovoce s příchutí broskve a jahody a k tomu ústní voda s fluoridem Odol3dent pro děti.

Reklama