Čtenářka Iva K. má problémy s oběma babičkami. A nic s tím nenadělá. Obě mají její dceru rády. Díky Ivo K. za Váš příspěvek. Myslím, že Váš problém je velmi častý. Až se mi chce říct, že normální. Já mám také v paměti hodnou a rozmazlující babičku. A kdo ji neměl, o hodně přišel…

Krásný den ženy in.

Mám dvě babičky, které své vnuky i vnučky moc milují. Obě je rozmazlují, ale po svém.

Natálku hlavně rozmazlují sladkostma, které pak po mě vyžaduje denně. Já to nemám moc ráda, protože pro mě je nejdůležitější ji dát teplé jídlo a kvalitní snídali a svačinky, to sladké až za odměnu. Jenže ona si to žádá, i když zrovna není ta nejhodnější. U mě by neobstála, ale babičky jí vždy a prostě jen tak něco dají.

Moje mamka jí často kupuje hračky a to taky ve velkém. Co ale nadělám. Taky si jich už pomalu neváží a jen tak něčím ji radost neudělám. Já jsem se sestrami takové dárky nedostávala a žiju taky. Berou mě mrákoty, když totiž vejdu k malé do pokoje. Přes hračky se pomalu nedá dostat k posteli. A když se zamyslím, kde k nim přišla, z 70 % od mojí mamky.

Druhá babička jí rozmazluje zase jinak. Když se mi nelíbí jak se chová a co říká k dospělým, okřiknu ji, aby si uvědomila, že se nebaví s dětmi ze školky. Ale babička zas okřikne mne, že Natálka může. Jen se na ní směje a nechá si od ní naprosto vše líbit. Já vím, že babičky jsou na rozmazlování, Ale  malá potřebuje znát meze. U mojí tchýně, ještě na hranice nenarazila. U ní má taky pokaždé nějakou dobrotu. Ale místo hraček, jí dají spíš peníze do pokladničky. Což se mi zdá rozumné.

Jako malá jsem dělala mamce problémy s jídlem. Nechtěla jsem jíst, byla jsem podvyživená a místo oběda jsem si raději šla lehnout. Taky se mnou nehla. Jen mi říkala, že se mi to jednou vrátí na dětech. Taky že jo. Dostat do dcery oběd je horší jak porod. Ale jak jede k babičce na vesnici, tak u ní sní vše a ještě si přidá. Já se na ní čertím už při servírování. Moje mamka s ní má větší trpělivost a po dobrém s ní nakonec vyjde. Já ne. Ať udělám omáčku s knedlíkem, nebo řízky, pokaždé se v tom porýpe a polovinu nechá.  Když k nám přijedou naši, tak se na babičku pověsí a odjezd pokaždé obrečí. Nejraději by se k ní nastěhovala. Já ji ale zažila jako svou maminku a takhle mě rozhodně nerozmazlovala. Lítala do práce z práce, tři dcery a domácnost. Dnes už by se jen pro dceru rozdala. Je taky její jediná vnučka. Opravdu nemám si na co stěžovat, obě babičky mají dceru rády.

Moje kamarádka ze základní školy dopadla mnohem hůř. Její rodiče se rozvedli, a nemá vlastně ze své strany nikoho než sestru. Její maminka si našla opilce a skončila špatně. O dceru nejeví zájem, o vnučku už vůbec ne a nebyla ani na její svatbě. Kamarádka  mi jen smutně závidí. Proto jsme se už  dlouho neviděli. Nemá ke komu zpět do vesnice přijet, aby s malou přespala. O hlídání, nebo společných zážitcích nemůže být u ní řeč. Já si to vlastně ani nedovedu představit. Protože ve spojení s mamkou jsem pořád. Díky facebooku ví o dceři i malém naprosto vše. A když je malé smutno, pustím jí videohovor a můžou spolu mluvit a koukat na sebe.

Krásný jarní den přeje Iva K.
 Příspěvek nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne:

Mluví vám někdo do výchovy vašich dětí?

  • Rozmazluje vám je?
  • Jak to snášíte?
  • Kterou radu jste si vzala k srdci a jste za ni vděčná?
  • Která rada vám přišla nejabsurdnější?
  • Kdo radí víc? Vaši rodiče, nebo „tchánovci“?
  • Už jste se někdy kvůli dobře míněným radám pohádala?
  • Do čeho byste si nikdy nenechala mluvit?
  • Umíte asertivně rady odmítnout, když se vám nelíbí?
  • Žádala jste vy sama o radu? Ptala jste se, jaké jste byla dítě a co na vás platilo?

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás, ta která bude mít zítra, v pátek 13. v 8 hodin ráno pod svým příspěvkem nejvíce reakcí, získá luxusní přívěšky z kolekce SWAROVSKI ELEMENTS od společnosti www.svet-koralku.cz  

sperkxy

Reklama