plastic

Určitě jste v posledním týdnu zaznamenali vášnivé televizní diskuse i články v novinách o nejnovějším vědeckém úspěchu Holanďanů, kterým se jako prvním na světě podařilo vypěstovat v laboratoři poživatelné vepřové maso.

Co o tomto objevu víme?

Maso bylo vypěstované v roztoku s obsahem vepřových embryonálních buněk tak, že do něj vědci ponořili svalovou tkáň z živého prasátka a poté ji vložili do bioreaktoru. Výsledkem sice nebyl vepřový řízek, ale něco jako vepřová kaše - lepivé shluky nakopírovaných buněk odebraného svalu. Bohužel neměly však tak pevnou strukturu jako opravdové maso, chyběl jim k tomu hlavně pohyb, proudění krve, prostě život.

K čemu je to dobré?

Představte si tedy narůžovělou kaši, která má chemické složení vepřového. Sliny se vám asi nesbíhají, že? Ale přečetli jste si někdy na etiketě složení paštiky? Já mám zrovna v ruce Májku od Hamé, kde inzerují 4% masa! A to si ještě dovedu představit jaké kvality. O namletých vedlejších produktech už raději ani nepřemýšlím, to bych dnes byla bez oběda. Vím ale, že bych je z fleku vyměnila za laboratorní vepřové - horší určitě nebude. A taky si dovedu představit, jaké dobré granulky by papali všichni pejsci a kočičky. Žádný šrot a kafilerie.

Čeká nás zvířecí ráj?

Holanďané jsou na svůj objev patřičně pyšní a přesvědčují svět, že do pěti let si budeme moci na pultech koupit párky a salámy plněné tímto vynálezem. Já osobně jsem pro, i když vím, že tento názor se mnou hodně z vás sdílet nebude. Ochránci zvířat zase jásají nad množstvím zachráněných prasečích životů, protože z jednoho čuníka se vlastně dají vypěstovat miliony tun vepřového. Stejně tak to jistě půjde z ryb, krav, ovcí a z dalších hospodářských zvířat, takže objev má i humanitární a ekologický význam.

Odborníci ještě poukazují na úbytek skleníkových plynů, které vyprodukují chovy živých zvířat. Kdo netuší, představte si stále plynatý dobytek, který svým trávením narušuje atmosféru a vytváří ozonové díry. Je zvláštní, že ji nenarušuje 6 miliard lidí. My přece taky máme větry.

Konec bídy?

Do třetice mě napadá likvidace bídy světa. Celá Afrika by se mohla cpát masem, které v současnosti skoro ani nezná. Takové masové placky pečené na horkých kamenech s maniokem, no nebylo by to k sežrání?

 

Reklama