Zkoušely jste si někdy vybělit zuby? Dáváte přednost lékařům nebo jdete přírodní cestou? Já se vydala tou druhou a vyzkoušela všechno možné. Třeba slupky od banánu či pomerančů nebo zázračný kokosový olej. Výsledek?

Způsobů přírodního bělení zubů jsou spousty. Některé jsem vyzkoušela, a tak vám řeknu, které účinkují a na které raději zapomeňte.

zuby

Zuby mám poměrně bílé, červené víno ani kafe nepiju. Naopak ale čaj piju po litrech a kouřím. Bělicím pastám nevěřím a nechat si zuby vybělit profesionálně mi přijde drahé. A tak jsem se pustila do různých domácích triků. Vždy s několika měsíčním odstupem, abych zuby zbytečně nezatěžovala. Chtěla jsem, aby byly aspoň o jeden dva odstíny světlejší.

Soda bicarbona, zn. ideál?

Na doporučení jedné mé kamarádky jsem asi před rokem vyzkoušela jedlou sodu. Nejprve jsem si vyčistila zuby obyčejnou pastou a pak jsem si na kartáček nasypala trochu sody. Zuby jsem čistila asi dvě až tři minuty. Žádný rozdíl jsem ale nezpozorovala. Asi by bylo potřeba tenhle proces jednou za čas zopakovat. Což ale nepřichází v úvahu, protože mě potom několik hodin příšerně bolely a pálily dásně. Takže tohle už určitě zkoušet nebudu.

Banán a spol.

Naopak s banánovou slupkou už to bylo lepší. Doporučuje se ale čistit jí zuby každý den, což jsem nedělala. Čistila jsem je zhruba ob den asi deset dnů. Zuby možná o trochu bělejší jsou, ale žádný velký zázrak to není. Nic mě sice nebolelo, ale po čištění jsem pak měla vždycky v puse takovou zvláštní pachuť. Asi jako když si vyčistíte zuby a pak sníte banán. Což bylo trochu protivné.

Stejně tak ale můžete použít i slupky z pomerančů nebo citrónů. Jenže tady opatrně. Citróny obsahují kyseliny, které poškozují zubní sklovinu. Takže slupka vám možná neublíží, ale pokud chcete vyzkoušet ten známý „trik“, kdy rozpůlený citrón posypete práškem do pečiva a na chvíli přitisknete na zuby, tak raději ne.

Zázrak jménem kokosový olej

A co kokosový olej, který se stal hitem loňského roku? Tak z toho se mi upřímně dělalo trochu na zvracení. Podle doporučení jsem si do pusy dala asi lžičku oleje a jazykem jsem jím objížděla zuby asi 15 minut, víc jsem nezvládla. Rozdíl trochu vidět byl, ale určitě už to znovu zkoušet nebudu. Moc sladké, moc mastné, prostě divné.

Po všech pokusech jsou moje zuby pořád stejné. Myslím si, že nic se nemá přehánět. Vzdala jsem to. Možná bude opravdu potřeba vysypat prasátko a nechat si zuby vybělit odborně. Další pokusy už nechci absolvovat.

Čtěte také:

 

Reklama