Zvířecí kůži nenosím. Za prvé (a především) proto, že mi kožené oblečení nesluší, necítím se v něm dobře, a za druhé proto, že mi prostě nepřipadá fér mučit zvířata kvůli tomu, abychom my lidi mohli oblékat jejich kůži.

Z kůží se stal velký byznys a zvířata jsou v něm paradoxně až na posledním místě. Jejich jediným úkolem je chcípnout velmi nepříjemnou a bolestivou smrtí a nechat se stáhnout z kůže pro naši potěchu.
 
Nejsem militantní zastánkyní toho, že člověk nesmí zabíjet živé tvory (možná jsem ve svém duchovním vývoji zatím nedošla tak daleko), nejsem proti tomu, aby se člověk živil masem, a nevadí mi nakonec ani to zužitkovávání zvířecích kůží, jen nedokážu přenést přes srdce to, jakým způsobem jsou dnes ta zvířata chována a posléze zabíjena.

Ačkoli jinak jsem celkem bezcitná bytost, nesnesu pohled na trpící zvíře. Zhlédla jsem pár videozáběrů a fotografií, přečetla pár článků v renomovaných magazínech a bylo mi z toho fyzicky zle. Byla jsem nepopsatelně otřesená tím, jakých příšerností je člověk schopen se dopustit vůči bezbrannému tvoru.

Při pohledu do smutných zvířecích očí plných bolesti se mi prostě chtělo nahlas řvát, a tváří v tvář tomuhle potom prostě nedokážu jít a obléknout se do něčeho, co bylo vyrobeno z kůže stažené z toho trpícího tvora.

Jako by z té vydělané kůže ještě dýchala ta bolest a utrpení umírajícího zvířete.

Možná se vám zdám pošahaná, ale to je vaše věc, já to prostě takhle cítím.
 
V.

Milá Vivian, nezdáte se mi pošahaná. Právě jsme se v redakci bavili o tom, jak příšerně je se zvířaty zacházeno i před smrtí. Máte pravdu - možná že ta úplná je ještě mnohem horší. Za Váš příspěvek do diskuze na téma kožichy - život zvířat posílám deodorant Fa a přeji příjemný pátek i nastávající víkend.

Máte-li nějaký vtip k dnešními tématu nebo něco "mimo mísu", čekám tu na něj nedočkavě! Nejlepší zveřejním a odměním. Ale musí to být do půl hodiny! Startuji - TEĎ!

Dnešní téma je váš vztah ke kožichům a zvířatům. Jak se vyvíjel Váš vztah ke zvířatům? A ke kožichům?

Líbí se vám oblečení z kůže a proč?
Je vám proti srsti nosit srst zvířat?
Souhlasíte s akcemi pro svobodu zvířat?
Ekoterorismus a vy?
Jaký kožich máte raději - umělý, nebo "živý"?
Liška nebo sobol?
Sobol nebo koženka?
Oblékáte se do zvířátek, nebo oblékáte zvířátka?
Napište nám, rádi vás za zajímavé příspěvky odměníme.

redakce@zena-in.cz

Neodcházejte na oběd daleko, víte přeci, že za každou hodinu zde získáte číslo, které může vyhrát! Soutěžte s námi - bližší informace  právě zde .

Reklama