Tereza (33) dlouho nemohla přijít na jméno novým kolegům svého manžela. To oni stáli za jejich věčnými hádkami a neshodami. Teprve nedávno ale zjistila, jak moc jim křivdila.

„Od té doby, co Michal nastoupil do nové práce, šlo to s naším manželstvím z kopce. Byl tam nejstarší a také jediný ženatý. Spolu s ním pracovali jen samí mladíčci, kteří řešili úplně jiné starosti než péči o rodinu. Ani jeho šéf nebyl výjimkou. Dvaadvacetileté ucho, které bylo ovšem špičkou v IT oboru. A aby Michal netrhal partu, jak tvrdil, snažil se s nimi držet krok. Brzy nebylo výjimkou, že je doprovázel na jejich večerních a nočních akcích i třikrát v týdnu. Jednou to byla hospoda, podruhé koncert, potřetí bowlingový turnaj. A to ani nemluvím o tom, že jednou do měsíce jezdili také na víkendové teambuildingy,“ popisuje příčinu jejich stále častějších manželských rozepří Tereza. Teď by ale dala cokoli za to, kdyby její manžel skutečně trávil svůj volný čas právě se svými kolegy.

Přišel hovor, o který nikdo nestál

„Ten večer šel zase na jejich pravidelné tažení po barech a já se s ním ani nerozloučila. Tak moc jsem na něj byla naštvaná. Až pak mi došlo, že jsem mu měla připomenout, aby se druhý den zastavil za svou matkou. Telefon mi už ale nebral, jistě ho v tom hluku neslyšel. Až někdy kolem jedenácté volal nazpět,“ vypráví Tereza s tím, že malou chvíli u ní vítězilo rozhodnutí, že to natruc nevezme, když už skoro spala. Nakonec ale vzdor vyprchal a ona hovor přijala. Jenže to nebyl hlas jejího muže, co se ozvalo.

affair

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Nejdřív bylo slyšet jen jakési šustění, jako když přijmete hovor s telefonem v kapse. Jenže po chvíli už se zcela zřetelně ozvalo ženské vzdychání. Nejdřív mě napadlo, že si jeho kamarádi dělají legraci, ale ne. Zaslechla jsem Michala, jak mluví na tu dotyčnou. Nechci rozebírat ty nechutnosti, co jí říkal, ale bylo jasné, že si to tam ti dva rozdávají. Já nevěřila vlastním uším,“ trápí se dodnes přímým přenosem z místa manželovy nevěry. Nepříjemný hovor byla tehdy schopna ukončit až po dlouhých pěti minutách. Tu noc nespala.

Mobil ho zradil podruhé

Michal přišel až ve tři hodiny ráno, ale ona ani do té doby nedokázala vymyslet, jak se zachovat. Nakonec mu neřekla vůbec nic! Počkala, až usne, a pak mu prohledala telefon. „Nikdy jsem se k ničemu podobnému nesnížila, ale co jiného mi zbývalo? On by se mi jistě nepřiznal! Zprávy v mobilu ale hovořily za vše. Bylo nad slunce jasné, že pařby s kolegy se před několika měsíci zúžily na rande s jednou jedinou spolupracovnicí. A byly víc než jen přátelské. Chtělo se mi zvracet!“ svěřuje se Tereza, která hned ráno přitlačila manžela ke zdi. Chvíli zapíral, ale pak uznal, že je to zbytečné.

I když spolu Tereza a Michal dodnes bydlí, jejich manželství vzalo za své. Mluví na sebe jen v nejnutnějších případech a sbírají síly k žádosti o rozvod. „Dnes jsem ráda, že se nám doposud nepodařilo počít dítě. To by bylo ještě mnohem horší,“ dodává podváděná manželka.

Čtěte také:

Reklama