• Trasa ženské štafety NoMen Run protíná Vysočinu z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše. Čtyřčlenné týmy poběží osm úseků panenskou přírodou hlavně po lesních nebo polních cestách. Na osmi úsecích s průměrnou délkou 11 kilometrů závodnice nastoupají 2019 a seběhnou 2144 metrů. „Každý rok se snažíme udělat na trase pár změn směrem do terénu, protože lesní a polní cesty mají holky prostě radši,“ říká hlavní organizátorka závodu Květa Látalová.
  • A na co se můžete těšit? Na perfektní trasu, úžasný adrenalin, nezapomenutelné zážitky. NoMen Run běží týmy s maximálně čtyřmi závodnicemi, které si jednotlivé úseky před startem rozdělí podle náročnosti, prostředí a osobních preferencí. Zatímco jedna je vždy na trase, ostatní se autem přesunou na místo předávky.
  • Na start se vloni postavilo 99 týmů, z nichž nejrychleji byl v cíli tým RUN&MUM, který zaběhl i rekord závodu 06:51:41. Jde o partu mladých maminek, které jsou „tradičními“ vítězkami závodu - lehce obměněný tým vyhrává už od prvního ročníku Letošní registraci organizátorky zastropovaly na 120 týmech.

Závod proběhne v sobotu 21. 4. 2018 od cca 6:00. Registrovat tým je možné na www.nomenrun.cz do konce března 2018.