Po dlouholeté spolupráci s dodavatelem jedněch z nejkvalitnějších smaragdů na světě, rodinnou firmou z Kolumbie, která tyto drahé kameny těží a brousí již po generace, vznikl nápad vytvořit společně jedinečný šperk. Výjimečná sada, která prezentuje unikátní náhrdelník, doplněný o prsten a náušnice, zamíří na prestižní světovou šperkařskou soutěž.
604f638900413obrazek.png
Kvalitní smaragdy jsou velmi vzácné, protože jejich ložiska se stále zmenšují. Práce s nimi je velmi delikátní, vyžaduje opravdového mistra zlatníka. „Tento šperk má pro nás nejen estetický, ale také symbolický význam. Ztělesňuje 30 let naší společné práce a naši lásku k řemeslu,“ říká Dušan Mlynarčík, spolumajitel a ředitel JK.

Sada je osazena 15-ti špičkovými smaragdy stejné barvy a jedné z nejvyšších kvalit na světě. Smaragdy pocházejí z nejvýznamnějšího naleziště, oblasti Muzo v Kolumbii. Shromáždit takto výjimečnou sadu kamenů trvalo 20 let a jejich celková váha je bezmála 25 karátů. Samotný šperk prošel několika vývojovými fázemi, aby nakonec zvítězilo provedení v bílém zlatě, které je v dokonalém kontrastu k syté zelené barvě. Design pracuje s prvky gotiky a při jeho tvorbě byly využity rozličné zlatnické techniky. Sada šperků je osázena téměř sedmi sty diamanty s briliantovým brusem. Součástí je i jeden samostatný smaragd pro případ poškození nebo vytvoření dalšího šperku.
604f63a9cbeecobrazek.png

Autorem návrhu i realizace je dlouholetý člen JK týmu, zlatník a designér David G. Hrubec, který je také držitelem prestižního světového šperkařského ocenění. „U šperků z této sady jsme navrhli speciální paraboly, které jsou umístěny pod smaragdy, aby efektivně pracovaly s dopadajícím světlem a dodaly smaragdům ještě výraznější záři, jas a rozměr,“ říká autor.

Hodnota sady šperků dosahuje 8 milionů korun. „V čase ale určitě poroste, je to dáno výjimečností smaragdů i originálním nadčasovým designem a zpracováním. Jde o skutečný originál, investiční šperk,“ uzavírá Dušan Mlynarčík.
604f63ba10e5cobrazek.png
Výjimečný šperk si žádá i výjimečné šaty, které dají vyniknout jedinečné kráse šperku. Zároveň ale oslaví svůdnou podstatu ženskosti. Proto JK Jitka Kudláčková oslovila venezuelskou návrhářku Gianni di Leo, tvořící a žijící v Praze. Ta navrhla pro prezentaci této smaragdové sady speciální večerní šaty. Gianni se inspirovala historicky nadčasovým duchem elegance žen navštěvujících operu. Propojila eleganci šatů a šperku. V souladu s designem šperku vytvořila šaty vynikající jednoduchou elegancí a sofistikovanými ženskými detaily, které minimalistické pojetí šatů důmyslně oživují. Jemná hedvábná aplikace tvořící od linie poprsí spadlá ramena přechází na zádech volně do závoje dvou stuh splývajících po siluetě šatů až k zemi. Výsledkem je dokonalý look, v němž se šperk a šaty vzájemně umocňují. Modely Gianni di Leo vyjadřují sofistikovanou ženskost a eleganci. Charakterizují je dokonalé střihy, materiály i zpracování.

O smaragdech

604f63ea93d11obrazek.pngSmaragd je drahokam z tzv. Velké trojky, kterou tvoří spolu s rubínem a safírem. Svůj název získal z řeckého smaragdos a francouzského esmeraude, v překladu zelený drahokam. Smaragd je typický pro šperky, které již po staletí nosí ženy na anglickém královském dvoře, byl také oblíbeným kamenem Jacquelline Kennedy. V současnosti ho milují například Angelina Jolie nebo Julia Roberts.

Smaragd má bohatou historii. Poprvé byly smaragdy objeveny ve starověkém Egyptě, kde je považovali za symbol plodnosti a života. Oblíbený byl také Římany a Inkové a Aztékové ho považovali za svatý kámen. Smaragdy se těží v různých zemích světa, největším nalezištěm ale zůstává Kolumbie. U smaragdů je barva snad nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje jejich cenu. Nejcennější jsou tzv. kolumbijské smaragdy, které je navíc možné rozlišovat podle oblasti jejich původu. Ta má totiž přímý vliv na jejich barvu. Smaragdy z oblasti Muzo mají například tmavou sytou barvy, z Chivoru jsou naopak jasně zářivé. Dalšími faktory ovlivňujícími cenu jsou čistota, tvar a brus. Zajímavé je, že na rozdíl od ostatních drahokamů jsou inkluze u smaragdů více tolerovány. Jsou totiž důkazem přírodního původu kamenů. Cena smaragdů rok od roku postupně roste, zvláště těch výjimečně čistých. Opravdu kvalitní smaragd může mít vyšší cenu než některé diamanty.

Více na JK.CZ
604f62641911dobrazek.png

Reklama