30 % světové populace trpí atopickým ekzémem. Z toho je téměř 18 % kojenců a malých dětí. Toto závažné onemocnění provází suchost kůže a nesnesitelné svědění, které ovlivňuje kvalitu života nejen samotného pacienta, ale celé jeho rodiny. Nemocný člověk se často potýká i s psychickými problémy, kdy jej často kvůli vzhledu kůže okolí nepřijímá, zvláště v kolektivu malých dětí.

avene

Relipidační olej 400 ml – na obličej a na tělo, bez mýdla a parfemace. Lze jej použít i během fáze vzplanutí.

Relipidační krém a Relipidačný balzám 200 ml

Na atopickou dermatitidu neexistuje lék. V lepším případě v dospělosti vymizí, ale bohužel existují i případy, kdy se s ní pacient potýká po celý život.

Naštěstí existuje řešení, jak projevy atopické dermatitidy zmírnit a ulehčit tak nemocnému člověku těžká období fáze vzplanutí, kdy se nemoc projevuje nejintenzivněji.

Slyšeli jste někdy o účincích termální vody Avene?

Pramen této zázračné vody vyvěrá ve Francii, v srdci nedotčené přírody Národního parku Haut-Languedoc. Termální voda se zde dostává na povrch po více než 50 letech dlouhé podzemní cesty.

Její složení, dokonale vyvážené s optimálním poměrem vápníku a hořčíku, je zárukou účinnosti a snášenlivosti. S její pomocí kůže získává zpět svou rovnováhu. Díky nízkému obsahu minerálů a přítomnosti křemičitanů je pak dokonale jemná.

Ode dne, kdy byly objeveny její výjimečné vlastnosti, se vědci snažili zodpovědět otázku: „Čím to je, že je termální voda Avene tak výjimečná?“ A tak více něž 12 let vodu zkoumali, až odhalili novou část jejího tajemství, biologické aktivní molekuly pocházející z fascinující mikroflóry Aquaphylus dolomiae, která přežívá ve hlubokých vodách a obohacuje termální vodu během její dlouhé cesty na povrch. Z těchto molekul vyvinuli unikátní látku I-modulia® s prokázanou účinností na zmírnění projevů atopické dermatitidy jako je suchost kůže a svědění.

 

PROČ JE KŮŽE SUCHÁ?

Suché kůži chybí vlhkost, ale hlavním problémem je, že povrchové vrstvě kůže čili stratum corneum chybí lipidy. Kůže se nedokáže bránit vnějším škodlivým vlivům a snadněji podléhá dehydrataci.

Nedostatečně chráněná a zranitelná kůže je pak náchylná k podráždění a svědí.

I-modulia® se stala součástí produktové řady XeraCalm dermokosmetické značky Eau Thermale Avene. Ta díky ní působí na 3 hlavní projevy atopické dermatitidy (svědění, zánět, imunita). Látka Cer-omega pak cíleně působí na zmírnění projevů suchosti kůže. A samozřejmě nesmí chybět vysoký podíl Termální vody Avene. Všechny přípravky XeraCalm mají ale ještě jednu velkou přidanou hodnotu – koncept sterilní kosmetiky. Díky sterilní výrobě a balení tak mohou přípravky obsahovat pouze nejdůležitější látky bez použití konzervantů a zůstávají sterilní, a tedy bezpečné po celou dobu používání.

Zmírňují svědění, jsou bez parfemace a mají fyziologické pH.

Reklama