Winnie Harlow

Tato osmadvacetiletá modelka, která pochází z Kanady, je v současnosti velmi často vidět. Objevila se například v pořadu Amerika hledá topmodelku či na obálce amerického módního časopisu Harper's Bazaar. Jak ovšem sama uvedla pro Vogue, za vrchol své kariéry považuje to, že se mohla projít na runway při módní přehlídce Victoria's Secret. Modelka se sama také veřejně vyjadřuje ke kožnímu onemocnění vitiligo, kterým sama trpí a doufá, že budou časem rozdíly mezi lidmi oslavovány místo toho, aby proti nim bylo zbrojeno.

winnie.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Diandra Forrest

Diandra je třiatřicetiletá afroamerická modelka, která vyrostla v Bronxu. Zatímco jsou kvůli albinismu její vlasy přirozeně blond a její pleť světlá, nos a rty mají typicky africké rysy. Protože byla kvůli svému albinismu v dětství obtěžována ve škole, rodiče ji nakonec zapsali do Speciálního pedagogického institutu v New Yorku.

To, kvůli čemu se jí dříve posmívali, se však v průběhu let stalo její největší předností. Diandra se připojila k Elite Models NY a stala se první albínskou modelkou, jež podepsala smlouvu s jednou z nejvýznamnějších modelingových agentur.

Diandra.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Viktoria Modesta

Viktoria Modesta, vlastním jménem Viktorija Moskalova, je britská modelka, zpěvačka a skladatelka lotyšského původu. S kariérou modelky začala už v patnácti letech, kdy se objevila jak na stránkách časopisů o subkulturách, tak na těch mainstreamových, jako Elle, Vogue a Harper's Bazaar. Šestatřicetiletá modelka je však známá také jako popová zpěvačka.

Od svého narození měla Viktoria problémy se svou levou nohou. Na její matku byl proto vyvíjen nátlak, aby Viktorii dala do dětského domova. Ta toto ale odmítla a Viktorii vychovala i přes četné pobyty v nemocnicích. V roce 2007 si Viktorie nechala nohu dobrovolně amputovat.

Modesta.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Madeline Stuart

Mladičká, šestadvacetiletá australská modelka s Downovým syndromem se pro dráhu modelky rozhodla už v roce 2014, když společně se svou matkou navštívila přehlídku v Brisbane. Aby jí její matka k dosažení tohoto snu pomohla, zahájila online kampaň k zajištění modelingové smlouvy. Velká online sledovanost a podepsání dvou smluv otevřelo Madeline cestu do světa modelingu. Jako první profesionální modelka s Downovým syndromem se objevila například na mole new yorského, pařížského či londýnského týdnu módy.

Madeline.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Zdroj info: thelist, youtube kanál TheThings Celebrity, wikipedie, vogueficklemind

Čtěte také: 

Reklama