Winnie Harlow
Tato osmadvacetiletá modelka, která pochází z Kanady, je v současnosti velmi často vidět. Objevila se například v pořadu Amerika hledá topmodelku či na obálce amerického módního časopisu Harper's Bazaar. Jak ovšem sama uvedla pro Vogue, za vrchol své kariéry považuje to, že se mohla projít na runway při módní přehlídce Victoria's Secret. Modelka se sama také veřejně vyjadřuje ke kožnímu onemocnění vitiligo, kterým sama trpí a doufá, že budou časem rozdíly mezi lidmi oslavovány místo toho, aby proti nim bylo zbrojeno.
Zdroj foto: Profimedia
Diandra Forrest
Diandra je třiatřicetiletá afroamerická modelka, která vyrostla v Bronxu. Zatímco jsou kvůli albinismu její vlasy přirozeně blond a její pleť světlá, nos a rty mají typicky africké rysy. Protože byla kvůli svému albinismu v dětství obtěžována ve škole, rodiče ji nakonec zapsali do Speciálního pedagogického institutu v New Yorku.
To, kvůli čemu se jí dříve posmívali, se však v průběhu let stalo její největší předností. Diandra se připojila k Elite Models NY a stala se první albínskou modelkou, jež podepsala smlouvu s jednou z nejvýznamnějších modelingových agentur.
Zdroj foto: Profimedia
Viktoria Modesta
Viktoria Modesta, vlastním jménem Viktorija Moskalova, je britská modelka, zpěvačka a skladatelka lotyšského původu. S kariérou modelky začala už v patnácti letech, kdy se objevila jak na stránkách časopisů o subkulturách, tak na těch mainstreamových, jako Elle, Vogue a Harper's Bazaar. Šestatřicetiletá modelka je však známá také jako popová zpěvačka.
Od svého narození měla Viktoria problémy se svou levou nohou. Na její matku byl proto vyvíjen nátlak, aby Viktorii dala do dětského domova. Ta toto ale odmítla a Viktorii vychovala i přes četné pobyty v nemocnicích. V roce 2007 si Viktorie nechala nohu dobrovolně amputovat.
Zdroj foto: Profimedia
Madeline Stuart
Mladičká, šestadvacetiletá australská modelka s Downovým syndromem se pro dráhu modelky rozhodla už v roce 2014, když společně se svou matkou navštívila přehlídku v Brisbane. Aby jí její matka k dosažení tohoto snu pomohla, zahájila online kampaň k zajištění modelingové smlouvy. Velká online sledovanost a podepsání dvou smluv otevřelo Madeline cestu do světa modelingu. Jako první profesionální modelka s Downovým syndromem se objevila například na mole new yorského, pařížského či londýnského týdnu módy.
Zdroj foto: Profimedia
Zdroj info: thelist, youtube kanál TheThings Celebrity, wikipedie, vogue, ficklemind
Čtěte také:
Nový komentář
Komentáře
Chápu to jako svého druhu "politickou objednávku" - teď je to prostě v kurzu a ve všem se upřednostňují ti "jiní". Ve sportu, v soutěžích krásy, v modelingu... zdravé a funkční tělo téměř nemá šanci, a je to nespravedlivé vůči lidem, kteří na sobě pracují, pečují o svoje tělo, věnují tomu spoustu času a námahy, a pak přijde někdo odlišný a sebere si smetanu bez práce. Jenom proto, že může dát na odiv svůj "příběh". Navíc se nemohu zbavit dojmu, že jde jen o jinou formu toho, co se dělo i v minulosti - předvádění zvláštních a odlišných jedinců v panoptiku. Připadá mi to poněkud nedůstojné a ponižující, být modelka s vědomím, že je to proto, že je odlišná, ne proto, že by byla krásná. Je naprosto v pořádku poskytovat těmto lidem podporu a pomoc, aby nebyli znevýhodněni, ale není v pořádku znevýhodňovat kvůli tomu jiné lidi a někoho protežovat a stavět na piedestal bez zásluh, jen za to, že se takhle narodil. Je obdivuhodné, když postižený sportovec vyhraje paraolympiádu, protože trénoval a je fakt dobrý, ale byl by naprostý nesmysl tuto olympijskou medaili dávat každému postiženému sportovci jen za to, že je postižený.
Mrzí mě, že dnešní doba vyzvedává odlišnosti a nazývá to krásou. Zřejmě už jsou lidé nemoderní klasickou krásou přesyceni, tak hledají bizarnosti. Kvůli upoutání a reklamě. Vážím si každého, kdo něco dokáže i přes své postižení. Ale pořád by podle mého názoru mělo platit, že krásné je jen zdravé tělo. Já osobně se raději podívám na dokonalost než abych falešně tleskala tomu, co ve mě vzbuzuje rozpaky jen kvůli tomu, že se to dnes nosí a hodí.