Píšete? A chtěla byste publikovat? Máte jedinečnou možnost! Internetový magazín NeKultura.cz již půl roku nabízí amatérským a začínajícím spisovatelům publikovat svá díla na jejich stránkách, a to každou neděli.

 

„Zveřejnění uměleckých textů na našich stránkách přináší jednu velkou výhodu oproti zveřejnění na literárních serverech, kterých je na českém internetu požehnaně,“ vysvětluje Ladislav Konečný, vydavatel magazínu NeKultura.cz. „Texty autorů jsou konfrontovány s jinou sortou lidí, kteří na stránky nechodí primárně za touto tvorbou, ale nedělní rubriku Tvorba vnímají jako jakési zpestření našeho pravidelného publikačního harmonogramu. Tím autoři získají i odlišnou zpětnou vazbu a rozličné názory od rozdílně založených čtenářů,“ dodává.

 

Podle vydavatele pana Konečného má tato rubrika i určitou prestiž, protože na rozdíl od jiných literárních serverů, zde jsou díla pečlivě vybírána. Zájemcům je pak zpětně dáno vědět, zda jejich text byl přijat nebo ne. Těm,  kteří neuspějí, posílají i krátké hodnocení jejich díla a vysvětlení, proč přijati nebyli.

 

„Autoři by měli mít na mysli především stylovou rovinu textu, gramatika je také důležitá, ale články budou přečteny před vydáním korektory, jedna dvě chybičky tedy nebudou rozhodujícím elementem při rozhodování, zda články budeme publikovat či nikoliv,“ upřesňuje Michal Jakl, správce rubriky Tvorba a také jeden z lidí, kteří přijaté texty posuzují. „Není vyloučeno že s autory opravdu dobrých textů budeme chtít spolupracovat i dále v rámci NeKulturních večerů,“ uzavírá Ladislav Konečný.

 

Tak vzhůru do toho! Magazín NeKultura.cz se těší na vaše texty!

Reklama