Moje nejlepší dovolená? Už je to nějaký pátek, vlastně docela dost pátků. Měla jsem tehdy o rok staršího přítele. Jako odměnu za maturitu dostal do rodičů dovolenou v Paříži pro dva. A ne ledajakou! Byl to zájezd zaměřený na zábavní parky. Sice jsem se ještě před odjezdem dozvěděla, že je to vlastně naposledy, co jsme spolu, ale s odstupem času musím uznat, že i tenhle rozchod byla výhra a další skvělá věc, která mě na této dovolené potkala. :-)

První den jsme obešli památky Paříže, samozřejmě došlo i na Eiffelovku, ale nahoru by mě nikdo nedostal. Nevylezu ani na Petřín. Odpoledne jsme se toulali malebnými uličkami a večer nás autobus zavezl na hotel. Moje první noc na hotelu vůbec! Vyrazili jsme do blízké restaurace na obří pizzu a já se, promiňte mi ten výraz, nekřesťansky přežrala.

Druhý den jsme hned ráno vyjížděli do Astérix parcu. Konečně jsem na vlastní oči spatřila svého dětského idola Asterixe s jeho prostorově výraznějším přítelem Obelixem. Pod nohama se mi mihnul Obelixům čtyřnohý miláček Idefix. Kouzelný nápoj vařil v kotlíku moudrý druid Panoramix. A mě začal bolet apendix.

Ale na všech těch horských drahách to přešlo. Bylo jich tam moc a já na každou šla nejmíň pětkrát. Vyzkoušeli jsme ty nejdivočejší atrakce. Ti z vás, kteří měli tu čest poznat světové zábavní parky a poutě, vědí, že v těch nejhorších momentech mají tyhle atrakce zákeřné foťáky, které zvěční vaše vyvalené oční bulvy a obličej zkroucený v děsivé křeči. Tuhle fotku si pak můžete na památku koupit, jen co z dané atrakce slezete. Já se vždycky tvářila nanejvýš spokojeně, takže jsem si nekoupila žádnou. :-) Bylo teplo, takže jsme vyzkoušeli i mnohé vodní atrakce. Suchaři si na ně kupovali pláštěnky, my ne. Měli tam skvělý dům hrůzy, kde jsem se opravdu bála. Mrkli jsme se na nějaké vystoupení Asterixe a Obelixe, navštívili „egyptský“ muzikál a obešli stánky se suvenýry. Strávili jsme tam deset hodin a ani vteřinu se nenudili.

Další den nás čekala „dvanáctka“ v Disneylandu. Opět jsem se těšila na horské dráhy. Střídali jsme celou dobu převážně dvě atrakce. Horskou dráhu, kde jedete v úplné tmě, jen od stropu visí osvětlené planety. Vypadá to jako průlet vesmírem ve Star Treku. A další skvělá věc byla horská dráha Indiana Jonese, na kterou se bohužel stála až hodinová fronta. Nasednete do dřevěných rozkodrcaných vozíků, nasadí zábrany přes ramena, které se dávají jenom, když to s vámi má jet vzhůru nohama. Vy přesto máte pocit, že tahle věc snad ani nepojede. Ale ona jede. A co víc? Jede s vámi pozadu. Příjemné. :-) Dům hrůzy tady nebyl děsivý, ale byla to pastva (nejen) pro oči. Hologramy, rekvizity, světla, ozvučení – všechny detaily naprosto dokonale propracované. Viděli jsme souboj pirátů, námluvy Mickey Mouse a Minnie

Další den už nás na zpáteční cestě čekala jen zastávka v Německém vodním zábavním centru a pohádky byl konec. Ale jedno vím jistě, chci tam zase!

Reklama