jedináček

Na první pohled je to normální chlap, na kterém vám nemusí připadat nic divného. Usmívá se, je zdvořilý, když něco vyprávíte, zdá se, že ho téma zajímá, tedy alespoň nutnou chvíli, kdy je s vámi sám a přichází na řadu taková ta nutná konverzace.

Je to muž v letech mého otce, velice dobře zaopatřený, slušně vypadající. Mohl to být můj tchán, naštěstí se tak nestalo.

Během mnoha let, co ho znám (spíše znala jsem a nechci více), jsem měla možnost tohoto člověka poznat. Když teď napíšu, že je to jedináček, a budu vyprávět dál o tom, jak dokáže být krutý, strhne se lavina diskuze, že to nemusí být pravidlem. Ano, souhlasím, záleží na výchově rodičů, ale moje zkušenosti s muži, kteří vyrostli sami pod křídly své matky, jsou vesměs negativní. Jejich sebestřednost je nepřehlédnutelná.

Jeho žena byla nemocná, její nemoc se bohužel začala rozvíjet. Zdeněk měl dva syny, oba dosti problémové, ani jeden v té době už nebydlel doma. Stýkal se s jinou ženou a skončilo to tak, že ve chvíli, kdy jeho žena potřebovala oporu a pomoc, odešel od ní. Skončila v nemocnici a po poměrně krátké době zemřela. V té době žil Zdeněk už spokojený život s jinou ženou, za kterou běhal poslušně jak pejsek.

Můj otec zná Zdeňka od mládí, byli to spolužáci ze střední. Táta ale jeho odchod od nemocné ženy nedokázal překousnout a při jednom ze společných setkání se k tomu vyjádřil ve smyslu, že tohle fakt po... Stejně to cítila i moje máma, která má v paměti úplně stejnou situaci z mládí, kdy měla nemocnou mamku. Scénář byl totožný.

Zdeněk ale nikdy nedokázal pochopit, co bylo špatně. Výčitky bral jako útok na svou osobu, komunikace mezi mými rodiči a jím tímto skončila. Já jsem se s ním vídala ještě nějakou dobu, vždycky se na mě „upřímně“ usmíval, k Vánocům nám koupil, oč jsme si řekli, nikdy nebyl lakomý, ale cítila jsem z něj, že si nemáme co říci, a když, tak určitě ne pozitivního. Já jsem jeho ženu znala, byla to úžasná ženská, která se o tři chlapy starala, jak mohla.

Když jsem se s jeho synem rozešla, měl z toho radost a při komunikaci se synem si neodpustil komentář k mé osobě: „Se podívej, z čeho vzešla!“

Nechápu to, nikdy jsme spolu žádný konflikt neměli, k tomu, aby mě zavrhl, stačilo nepochopení jeho chování  mými rodiči.

O tom, že je to fakt člověk, který za nic nestojí, jsem se přesvědčila znovu. Mladší z jeho synů měl svatbu. Byla pozvána spousta lidí, odpoledne přichystaná hostina. Zdeněk byl jeden z prvních, kdo hostinu hned opustil. Odjel za svou paní na chalupu!

Chápete to?

Reklama