Čtenářka Gaba23 má problém mluvit i na manžela, natož aby mluvila s věcmi. Proč tomu tak je, to zjistíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

Většina čtenářek, které dnes přispívají do tématu dne, s věcmi mluví. Jinak to má čtenářka Gaba23...


Dobrý den všem.
Musím se přiznat, že na věci nemluvím. Ráno konvici nezdravím, mám problém vůbec pozdravit manžela. Nepoděkuji ani ledničce, pračce, či myčce. Myslím, že to ode mne ani neočekávají.
Dokonce na ně nejsem naštvaná, když se náhodou porouchají, každý má někdy nějakou bolístku a nemoc :-).
Jediná věc se kterou jsem občas promluvila bylo mé ex auto. První auto. Srdcová záležitost. Pořád jsem ho umývala, vysávala, starala se. A čas plynul, auto stárlo, už nebylo spolehlivé. I přesto jsem se jaksi zdráhala se ho zbavit. Sloužilo deset let, byli jsme spolu denně, nerozluční kamarádi.
Nátlak rodiny byl silnější, než mé city k autu. Muselo jít o dům dál. Sehnala jsem mu nového páníčka. Občas jsem mého Fanouše zahlédla a v mysli jsem se mu omlouvala, že už nejsem s ním. A pak jsem ho zahlédla naposledy, stálo na parkovišti, celé pomačkané, špinavé, bez světla. Už dosloužilo, nový majitel mu k tomu dosti dopomohl.
Poslední pohled, vzpomínka na ujeté kilometry se svým spolehlivým kamarádem. Fanouš byl rozebrán na součástky.
Je to divné, že už ho nepotkávám. Myslím, že takový vztah k věci už mít nikdy nebudu.
Hezký den přeje,
Gaba23

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. dubna 2012: Mluvíte s věcmi?

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte, před 17.00 hodinou se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem tentokrát ocenil slíbeným dárkem, totiž slevovým poukazem 1.000 korun do prodejen hodinek 4PM (FOR POSITIVE MOMENTS) k odběru značkových hodinek Axcent of Scandinavia a JetSet.

poukaz

Reklama