Projekt VotočVohoz vznikl v roce 2011 jako česká mutace litevského projektu Mano Drabuziai. Během pár let se stal velmi populárním a šířil se do dalších zemí. I my v redakci jsme mu podlehli a trávíme na těchto stránkách spoustu času... vy také? Pak vás bude zajímat, že odteď ho najdete pod názvem Vinted!

Mezinárodní úspěch litevského start-upu dává vzniknout novému celosvětovému projektu s jednotným název „Vinted“.

Vinted„Celý projekt má dnes v Evropě a Americe přes 6 milionů spokojených uživatelek. Doufáme, že myšlenka možnosti výměny, nákupu a prodeje oblečení z druhé ruky si bude získávat stále více a více dívek po celém světě. A proto jsem se rozhodli i my, VotočVohoz, připojit ke globální změně ve struktuře společnosti a začít používat jednotící název celého projektu - Vinted,”  říká Veronika Kellnerová, Community Ambassador pro Českou republiku.

„Hledali jsme název, který by byl použitelný pro nové i stávající trhy v dlouhodobějším horizontu. Zároveň jsme chtěli v pojmenování zachovat myšlenku second-handu, a tak nás napadla asociace „vintage”. Od vintage už pak byl jen krůček k Vinted, což je značka, které se dobře vyslovuje všude na světě,” říká Veronika.

Pod tímto názvem tak vznikaly další pobočky projektu v USA, UK, Polsku a Francii. V Litvě došlo k přejmenování na Vinted v červnu tohoto roku, v listopadu u nás v ČR a Německo na nové jméno ještě čeká.

Zde můžete kouknout na video, které jsme připravili pro naše uživatelky:

Zdroj: tisková zpráva

vinted

Reklama