Dívka, která otěhotněla ve svých jedenácti letech, se zanedlouho stane nejmladší matkou ve Velké Británii.

 

Ačkoliv je v osmém měsíci, nastávající matka kouří krabičku cigaret denně. Do jiného stavu přišla opilá s patnáctiletým chlapcem během večírku. Nastávající otec byl už obviněn ze znásilnění a před soudem v Edinburghu má znovu stanout 10. července. Matce bude v době porodu 12 let a osm měsíců, takže bude o měsíc starší než dosud nejmladší britská matka, Jenny Teagueová, která porodila své dítě v roce 1997.

„Myslela jsem si, že když je to poprvé, nemůžu otěhotnět. Teď jsem ale nadšená a na mateřství se moc těším. Myslím si, že to budu zvládat, protože jsem se hodně naučila, když jsem se starala o bratry. Vím, jak se dítě krmí z láhve, a umím děti přebalovat. Když jsou ale malé děti nemocné, tak pláču a jsem z toho vyděšená, a také je nerada koupám, protože se toho trochu bojím. Jsem ráda, že mi bude moct pomoct moje máma," řekla reportérům listu The Sun nastávající matka, která nemůže být z právních důvodů jmenována.

Těhotná dívka začala kouřit v devíti letech a v deseti začala pít víno a koktejly. Tvrdí, že její kouření nenarozenému dítěti neškodí. „Můžu kdykoliv přestat, ale myslím, že to mému těhotenství neškodí," dodává k tomu. Ze školy byla vyloučena kvůli rvačce a v současnosti se vzdělává v místním společenském středisku. „Máma říká, že se bude o dítě starat, aby mohla chodit do školy. Nevím, co si počnu se životem, až školu dokončím. Dřív jsem chtěla být vychovatelkou v mateřské škole, ale teď si nejsem jistá," říká.

„Za dceru se nestydím. Vlastně jsem na ni moc pyšná, že si to děťátko nechala. Vím, že si dělá starosti s tím, co řeknou lidé, ale myslím, že na sebe může být hrdá. Napřed jsem z toho, že ze mne bude babička, moc nadšená nebyla, ale už jsem si na to pomyšlení zvykla. Už se těším na to, že budeme mít v domě další miminko," dodává k věci její matka.

Reklama