Když jsem si na stránkách „Ženy-in“ přečetla soutěž o vánoční příběh, vybavila se mi jedna historka, kterou jsem bohužel, nebo bohudík, kdo ví, nezažila, ale přihodila se v mé blízkosti, mé známé.

Vážený pane doktore... napsala jednoho dne do dopisu dcera mé kamarádky oslovení, které patřilo k místnímu soudu, ten totiž měl 20. prosince rozhodovat o její budoucnosti, resp. vyřešit vůli jejích rodičů, kteří se rozhodli jít každý svou, ne však společnou cestou. Ač měla necelých devět let, rozhodla se nenechat to jen na rodičích, a protože už nevěřila na Ježíška, byla racionálnější. Chtěla oba rodiče a nejen jako, ale doopravdy, a nezdálo se jí, že by to bez ní zvládli!

Dopis skutečně doputoval, trošku jinak a jinam, než do rukou soudce, jenž ve věci rozvodu, tehdy ještě spojeného s úpravou výchovy a výživy oné malé pisatelky, měl rozhodnout, ale do rukou tehdejšího předsedy soudu, který v roli již zasloužilého dědečka začal konat. A protože předvánoční čas, alespoň před pár lety, ale snad i nyní, dělá s lidmi někdy zázraky, jeden takový se konal.

Malá pisatelka se dočkala krásného dopisu, který jí v ředitelně školy, kam chodila, předal „jeden kouzelný dědeček“, a dostalo se jí příslibu, že když nebude tolik smutná, budou se dít kouzla. Kouzla se děla, dívenka spolčená s „vyšší mocí“ měla v rukou osud nejen svůj, ale i svých rodičů, ti nic netušíc přišli dvacátého prosince onoho roku k soudu, a když vcházeli do soudní síně, oněměli... na lavici pro veřejnost seděla copatá, bleďounká holčička se svou třídní učitelkou a v ruce žmoulala kapesník, který jí dala babička, aby se nikdy ničeho nebála.

Rodiče toho dne odešli, ale spolu, tedy všichni tři, a chodí spolu dodnes, i když dnes je jejich dcera hodně veliká a hodně daleko ve světě.

Mockrát si na tento příběh vzpomenu, nejvíc mě oslovoval v době, kdy se otec mých dětí rozhodl odejít „svou“ cestou a já neměla možnost napsat k soudu, že to chci jinak, nebo měla, ale ode mě by to nepomohlo... a Ježíšek také nepřišel... Mé děti nikam nepsaly, ale synkovi nebyly ještě ani tři roky a dcera se právě nacházela v těžkém startu „dočasného onemocnění pubertou“ a svou bolest řešila po svém.

Kéž by ten Ježíšek v takových chvílích chodil pokaždé, nebo alespoň Ti, co mu mohou pomoci.

Všem krásné a šťastné Vánoce přeje Petra.


Vyhrát mohou pouze registrované uživatelky!!!

Za každý příběh, který nám pošlete a my jej na stránkách Žena-in.cz uveřejníme, získáváte jeden los do soutěže o kosmetický balík a - teď pozor - minimálně 300 bodů (možná i víc, to záleží na našem rozpoložení) do Velké vánoční soutěže.

Příběh, který se nejvíce zalíbí redakci, bude oceněn hlavní cenou: cyklistickým kolem Author!

Své soutěžní vánoční příběhy posílejte do 15. prosince na adresu: redakce@zena-in.cz s heslem Vánoční příběh do soutěže. Kompletní pravidla a obrázek hlavní výhry najdete ZDE (klikni).
Reklama