Čtenářka Martina pomalu přestává mít důvěru k lékařům. Důvod? Nemoc její dcerky. Lékaři jí nejsou schopni pomoci a návdavkem každý doporučuje jiný postup léčby...

Už jste se někdy setkala s doktorem, který vám doporučil něco zcela protichůdného co jiný lékař? Tak právě na tento paradox naráží čtenářka Martina...


Dobrý den,

ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost mojí a mé kamarádky s lékaři a léčbou bylinkami.

Moje 5-letá dcerka má od narození vrozený lymfangiom tváře, což je nezhoubný nádor z lymfatických cév. Až do začátku tohoto roku ji nedělal žádné potíže - sice má na tváři a krku viditelnou bouličku, která roste s ní, ale podle lékařů a výsledků magnetické rezonance to není možné operovat, protože riziko operace je mnohem větší (poškození cév a nervů) nežli její přínos.
Počátkem tohoto roku se ale její stav značně zkomplikoval, protože ji začal otékat jazyk - a to až v takovém rozsahu, že jsem se bála, že se mi dcerka v noci udusí. Kontaktovala jsem lékaře, který nás měl v péči, ten mi bohužel řekl, že neví, co s tím, že se mám zkusit obrátit na jiné lékaře. A tak jsem tedy hledala další a další odborníky - navštívila jsem jich přes 30, opět ale bohužel bez výrazného efektu.
Do té doby jsem měla důvěru v lékaře, ale když se mi v nejmenovaném zdravotnickém zařízení v ten samý den stalo, že dopoledne mojí dcerce na základě výsledků magnetické rezonance jeden z lékařů indikoval operaci a odpoledne jiný lékař na tom samém pracovišti operaci vůbec nedoporučoval, uvědomila jsem si, že něco není v pořádku a že bych měla hledat i jiné možnosti léčby, než je západní medicína. Abych to urychlila - hledala jsem skoro půlrok, než se mi podařilo najít 2 lidi, kteří jsou ochotni a schopni nám pomoct. Jeden z nich je skvělý lékař, tou druhou osůbkou je žena, která studovala tradiční čínskou medicínu. Ona do mého života přinesla změnu stravovacích návyků - objevila jsem stévii, začala jsem více používat celozrnnou mouku, jáhly, cizrnu, kroupy, bylinky do čajů i jídla, méně mléka a více luštěnin,...malé ale úžasné změny, které pomohli nejenom dcerce, ale i mně s mojí alergií. Změnili jsme způsob života, myšlení, stravování a naše zdravotní problémy výrazně ustoupili...

Manžel mé kamarádky měl problém s erekcí. Vím, že byl už víckrát léčen léky, léčba zabrala, ale potíže se časem pořád vraceli. Kamarádka měla po léčbě rakoviny velice dobré zkušenosti s peruánskými bylinkami, hlavně vilcacorou - královnou peruánských bylin. Její manžel ale vyzkoušel účinky maky a od té doby oba nedají na tuto bylinku dopustit.

Jsem přesvědčena, že symbióza s přírodou je pro člověka nesmírně důležitá. Jsme její součástí a neměli bychom zapomínat, že je plna bohatství, které je pro nás ohromným přínosem.

To je můj skromný příspěvěk k této témě, která je mi poslední dobou hodně blízká.
Mějte se moc hezky.

S pozdravem,
Martina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 28. 6. 2012: Lékaři vs. samoléčba

  • Věříte lékařům?
  • Když jste nemocná, léčíte se raději sama, nebo jdete k doktorovi?
  • Dáváte přednost západní medicíně, nebo východní?

Své příspěvky k tomuto tématu formou příběhů či zkušeností mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže). Pokud však chcete mít šanci na uveřejnění, a tedy i šanci na získání jednoho ze dvou dárků k tomuto tématu, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a dorazí do naší e-mailové schránky nejpozději 28. 6. 2012 v 15.00 hodin. Dárky jsou tentokrát dva - pro jednu z vyznavaček západní medicíny tu mám připraveny dva balíčky výživového doplňku Omega-3 Max od firmy Noventis a jedné z vyznavaček východní medicíny a samoléčby zašlu knížku Léčivé rostliny od Ursel Bühringové (Knižní klub, 2010).

Omegalocivky

Reklama