5c3c6c2f63254obrazek.png

V čem se liší noční krém od denního?

Používat stejný krém ráno i večer je velká chyba. Denní krém ve většině případů obsahuje SPF faktor, který chrání pokožku před nebezpečným UVB zářením. Během dne je žádoucí, ale v noci pleť zbytečně zatěžuje. Kromě toho denní krém působí proti volným radikálům, znečištění a má hydratační účinky. Během spánku žádnou z výše zmíněných složek nepotřebujete. Noční krém by měl být hlavně vyživující a regenerační. Je to z důvodu, že v noci se pokožka maximálně obnovuje a žádá si jiné podpůrné látky než přes den.

Rozdíly jsou také v konzistenci jednotlivých krémů. Zde je potřeba znát perfektně typ pleti. Má to ale i další aspekty, jako je například věk či roční období, které také ovlivňuje stav pokožky. Nejlépe vám poradí odborně proškolená kosmetička. Jen kvalitní a vhodně vybraná péče má smysl a odrazí se v pozitivním směru na stavu pleti. Obecně ale platí, že v zimě byste měla používat krémy hutnějších, v létě naopak lehčí. Opět musíme vzít na zřetel typ pleti.

5c3c6bcf16c2eobrazek.png

Jaká péče je pro vás vhodná?

  • Mastná pleť, může se objevovat i akné a výrazně rozšířené póry – Lehčí fluidy či gely. Vyhýbejte se hutným krémům. Říká se, že pro mastnou pleť nejsou vhodné oleje. Není tomu tak. Například arganový olej dokáže omezit tvorbu kožního mazu.
  • Suchá/citlivá pleť, může se objevovat zarudnutí či popraskané žilky – Pro vás jsou naopak oleje vhodné. Především olivový, mandlový a jojobový olej. Vhodné pro vás budou přírodní krémy bez chemických složek. Nedoporučuje se také často střídat produkty. Rozhodně nezapomínejte aplikovat pod noční krém kvalitní sérum.
  • Normální pleť – Můžete sáhnout po jakémkoli krému. Přihlížejte především na svůj věk, a jaká péče vám vyhovuje.
  • Smíšená pleť, kdy je mastnější čelo nos a brada – Zde je potřeba myslet na to, aby lesknoucí se T-zóna měla jinou, vhodnou péči než zbytek obličeje. Krém by měl být lehčí konzistence, ale silně vyživující a regenerační. Zaměřte se na výrobky určené pro tento druh pleti.

Tip kosmetičky

„Velkým trendem dnešní doby se staly noční masky. Aplikují se stejně jako noční krémy. Nechávají se působit do rána, kdy následně odstraníme zbytky masky, a pleť ošetříme tonikem. Oproti nočním krémům pod masky nenanášíme sérum. Noční masky dokáží rychle dodat pleti potřebné živiny. Nedoporučuji používat častěji než dvakrát týdně,“ radí kosmetička Daniela Kutílková.

Článek o nočních maskách s jednotlivými produkty naleznete ZDE (klikni)

Nenechte si ujít:

Reklama