„Můj manžel má se svými rodiči docela komplikované vztahy a často se s nimi hádá. Chápu proč, mně k srdci nijak zvlášť nepřirostli. Mají tendenci nám mluvit do života, stále něco kritizovat a neodpustí si rýpavé poznámky. Od narození syna také žárlí na moji mamku, která se svým vnoučetem tráví logicky více času, protože je to prostě moje máma a neberu ji jako návštěvu,“ popisuje Marie.

Marie a René se rozhodli, že by letos rádi vyrazili na pár dní na dovolenou a napadlo je požádat Mariiny rodiče, zda by nejeli s nimi, aby se mohli střídat v péči o Olivera a trochu si odpočinout.

648055fbea85fobrazek.png
Foto: Shutterstock

„Samozřejmě nás napadlo vzít i Reného rodiče, ale nakonec jsme usoudili, že bychom měli místo jednoho dítěte rovnou tři. Nedokáží totiž nikdy přijít včas, je těžké se s nimi na něčem domluvit, a navíc nemají moc dobré vztahy s mými rodiči, na které evidentně žárlí. Takže jsme jim nakonec neřekli, aby jeli také. Když to tchyně zjistila, udělala obrovskou scénu,“ tvrdí Marie.

Podle ní nejprve křičela a potom se hystericky rozbrečela, zkrátka udělala scénu jako z nějakého dramatického filmu. Lkala, že ji nikdo nemá rád, že nechápe, proč nejedou také a že je všechno strašně nespravedlivé. Na Marii se obořila, že až bude někdy potřebovat hlídání, má si trhnout nohou.

„Přitom jsme jim to sdělili v klidu a vyjmenovali jsme naše důvody. Navíc jsme s manželem zajedno, takže není pravda, že by to byl nápad snachy, která je nesnáší. Chápu, že to není spravedlivé, ale snad si můžeme svobodně vybrat, s kým pojedeme na dovolenou. Měli se od začátku chovat tak, aby se jim dalo věřit a byl na ně spoleh a mohli jsme mít všichni lepší vztahy,“ uzavírá Marie.

Zdroj: respondentka Marie

Čtěte také:

Reklama